Először, másodszor, senki többet, harmadszor - rendhagyó körülmények között fog felcsendülni ismét a jól ismert mondat a Civil Licit fenntarthatósági árverés vezetője, Winkler Nóra szájából, aki ez alkalommal nem értékes műtárgyakról szóló licitet fog irányítani, hanem civil szolgáltatásokat felvonultató aukciót.
A for- és nonprofit szektor közössége
A Civil Licit fenntarthatósági árverés négy éve vállalja azt a küldetést, hogy egy különleges esemény keretében segíti a for-profit és a non-profit szektor közötti együttműködést, látva azt, hogy a civil szervezeteknél rengeteg olyan tudás halmozódott fel, mely egy vállalat számára is jól kézzelfogható, sőt hasznosítható érték lehet. „Fontos feladatunknak érezzük azt, hogy a cégekkel, vállalatokkal látassuk: a civil szektor nem csak az adományozás és jótékonykodás céltáblája lehet, hanem a velük való együttműködés hosszú távon akár még versenyelőnyt, hasznot is hozhat" - mondta el Kiss Gyöngyvér a Civil Licit szóvivője. „A fenntarthatóság a Civil Licit kapcsán már abban is mérhető, hogy a for-profit, non-profit és állami szektor nem egymás mellett, hanem egymást segítve, a vállalati, társadalmi és környezeti igényeket összehangolva jelenik meg" - tette hozzá a szóvivő.
„A magyar állam érdeke is az, hogy a gazdaság és civil társadalom szereplői összehangoltan, versenyképesen tudjanak működni, így a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség kiemelten fontosnak tartja, hogy platformot biztosítson minden olyan kezdeményezés számára, amely e cél elérését szolgálja" - mondta el Csepreghy Nándor, a Nemzeti Fejlesztés Ügynökség kommunikációs főosztályvezetője. „Az uniós programok megvalósításán keresztül mindkét szektornál olyan know-how halmozódott fel, melynek beépítése a for-profit és a non-profit szektor közös érdeke. A gazdasági válság legyőzése és az elrugaszkodás nem csupán gazdasági kérdés. Meggyőződésem, hogy a társadalom egészének szemléletváltása kell ahhoz, hogy még egyszer ne kerülhessünk a maihoz hasonló helyzetbe. A Nemzeti Fejlesztési Ügynökség szerepvállalásával pedig azt szeretné üzenni, hogy a közösségek érdekében végzett munka, ha hosszabb távon is, de fenntartható fejlődéssel és biztos haszonnal kecsegtet az egész ország számára."
Hosszú távú együttműködések
A Civil Liciten megjelenő szolgáltatások között fellelhető családbarát munkahely politika kialakítására irányuló javaslat, látássérültek szempontjainak vállalati szintű megjelenítését elősegítő projekt, csapatépítő tréningek, megváltozott munkaképességűek vagy éppen hátrányos helyzetben élők foglalkoztatására irányuló programok és környezeti fenntarthatóságot elősegítő szolgáltatások. A felkínált termékeket szaktudásuknak megfelelően és a piaci viszonyokat is figyelembe véve alakították ki a civil szervezetek. Ahogy egy hagyományos aukción is, minden szolgáltatás licitje egy kikiáltási árról indul, melynek leütési árát a licitáló vállalatok határozzák meg. „A Civil Liciten értékes üzleteket köthetnek a vállalatok vezetői, szaktudást vásárolnak meg, ráadásul a létrejött szövetség egy fenntarthatóbb társadalom és környezet megteremtését is szolgálja, mely egy 21. században működő vállalat filozófiájának alapköve. A Civil Licit igazi aukciós hangulatot ígér a két házigazdával Novák Péterrel és Winkler Nórával" - ismertette Kiss Gyöngyvér.
Az idei évben több mint 50 civil szervezet jelentkezett, hogy indulhasson szolgáltatásával az aukción. Az előző évek három Civil Licitjén összesen harmincegy szolgáltatás talált gazdára. Több olyan civil szervezet és vállalat van, akik nem először vesznek részt és vásárolnak szolgáltatást a liciten.