SZÉP-kártya: kedvező juttatási forma a munkaadóknak, plusz bevételi forrás a vendéglátóhelyeknek

Töretlen a SZÉP-kártya népszerűsége a hazai munkaadók körében, ráadásul idén még kedvezőbb feltételekkel alakíthatnak ki vonzó cafeteria-csomagot dolgozóiknak a vállalkozások.

Tudjon meg mindent az EU vadonatúj Omnibus-csomagjáról, a szabályozás aktualitásairól, az MNB elvárásairól!
Hallgasson meg tapasztalt cégvezetőket az ESG-kihívások leküzdéséről!
Inspirálódjon, networkingeljen és szerezzen versenyelőnyt a fenntarthatóság terén!

Klasszis Talks & Wine Fenntarthatóság2025. február 26. Budapest

Részletek és jelentkezés >>

Elfogadóhelynek is megéri jelentkezni: a pihenőkártyák felhasználása az idei szezon motorja is, a szálláshelyek bevételének közel ötödét tette ki júliusban.

Akár egymillió munkavállalót is érinthet a SZÉP-kártyára vonatkozó idei szabályozás, amely csaknem megduplázza az elkölthető keretet és felére csökkenti a kártyára utalt összeg utáni adóterhet. A munkáltatónak a 2020. december 31-ig feltöltött kártyák után nem kell szociális hozzájárulási adót (szocho) fizetnie, tehát a korábbi adóteher 15 százalékra csökken. Ezzel párhuzamosan a 2020-ban a kedvezményes adókulccsal adható juttatási keretösszeg 450 ezerről 800 ezer forintra emelkedik, a költségvetési szerveknél pedig 200 ezerről 400 ezer forintra nő.

A több mint 24,000 elfogadóhelyen díjmentesen használható – és a vállalatok számára is költségmentesen igénybe vehető – SZÉP-kártya eddig leginkább a nagyobb munkaadók esetében volt szívesen alkalmazott béren kívüli juttatás, de a könnyítések miatt egyre népszerűbb lehet a kis- és középvállalkozások körében is.

A felhasználók szempontjából a kártya óriási előnye, hogy a különböző alszámlák keretösszegei kimondottan rugalmasan használhatóak fel, azaz a szállás, a vendéglátás és a rekreációs zsebekből a szolgáltatások széles körét vehetik igénybe a kártyabirtokosok. Szintén a SZÉP-kártya mellett szól, hogy a szállásunkért, gyógyfürdő- és strandbelépőnkért a kártya mindhárom alszámlájáról fizethetünk – ráadásul a vendégek helyett 2020. december 31-éig az állam fizeti az idegenforgalmi adót, ezzel is csökkentve az üdülések költségét.

A SZÉP-kártya azonban nemcsak a vonzó dolgozói juttatási csomagok kialakításának, az alkalmazottak motiválásának rugalmas eszköze. Elfogadóhelynek is megéri jelentkezni, hiszen a fogyasztók döntései során gyakran előnyt élveznek azok a szállás- és vendéglátóhelyek, ahol használhatják pihenőkártyájukat, ráadásul kártyabirtokosok hamarabb foglalnak szállást, tovább maradnak, és többet is költenek. Az idei kedvező feltételek mellett megnövekedett a kártyafeltöltések aránya az év első felében, majd a turisztikai szezon elindulásával a kártyákról történő költés is megugrott. Csak júliusban 8 milliárd forintot költöttek a szálláshely alszámláról a hazai turisták, amely a szállásadók összes bevételének mintegy 17%-át adta.

Az egyszerűen, gyorsan és a vállalkozások számára költségmentesen igényelhető SZÉP-kártyáról a http://szepkartyam.hu/ oldalon tudhat meg többet.

(x)

Véleményvezér

Rendszeres bevásárló buszjárat indul Romániába

Rendszeres bevásárló buszjárat indul Romániába 

Bevásárlóturizmusra spekulál egy román vállalkozó.
Újabb uniós pénzből épült fideszes luxusvillára lelt Hadházy Ákos, fedőneve borászat

Újabb uniós pénzből épült fideszes luxusvillára lelt Hadházy Ákos, fedőneve borászat 

Nincs következménye az uniós pénzek széthordásának.
Bealudt a nemzeti egészségbiztosító, 2017-es díjakkal próbálnak orvost találni

Bealudt a nemzeti egészségbiztosító, 2017-es díjakkal próbálnak orvost találni 

Nyolc éve nem veszik észre az egészségbiztosítónál az inflációt.
Bayer Zsolt is kapott a guruló dollárokból

Bayer Zsolt is kapott a guruló dollárokból 

Becsapott a villám a Fideszbe.
A lengyelek féláron mobilozhatnak hozzánk képest

A lengyelek féláron mobilozhatnak hozzánk képest 

Szomorú statisztika a mobilpiacon.
Egy fideszes polgármester bepöccent a kormányra

Egy fideszes polgármester bepöccent a kormányra 

Meglepetésre ébredt egyik reggel a polgármester.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo