Túlzott stressz
Amikor a frissen szült édesanyát és gyermekét kiengedik a kórházból, hazaérve sokan hajlamosak bepánikolni, hisz csak ekkor fogják fel igazán, hogy a megszokott környezet ellenére az életük gyökeresen megváltozik. Ott az a kis cseppnyi lény, aki rengeteg figyelmet és törődést igényel, csak sajnos beszélni nem tud, te pedig nem érted, miért sír, mit szeretne.
Munkál benned a vágy, hogy tökéletes szülő legyél, olyan, amilyennek elképzelted magad. Egyszerre szeretnél megfelelni a társadalom és a saját magad által felállított elvárásoknak, ez pedig előbb-utóbb felőröl. Főleg, ha állandóan akaratlan jó tanácsokat kapsz azzal kapcsolatban, hogy mit hogyan kellene csinálnod. Az efféle állandó szorongás pedig szoptatási problémákat idézhet elő, ami a baba hangulatára és fejlődésére is hatással van. Itt az ideje tehát, hogy elengedd ezeket az elvárásokat, és a szívedre, ösztöneidre hallgatva cselekedj!
Túl kevés anyatej
Kétségtelenül a szoptatós anyukák egyik legnagyobb félelme, hogy a szervezetük nem termel annyi tejet, amivel el tudják látni gyermeküket. Sajnos valóban akadnak olyan nők, akik már a kezdetekkor sem tudnak megfelelően szoptatni, viszont a többség képes biztosítani az anyatejet gyermeke számára.
A kevés tej oka viszont lehet a helytelen technika alkalmazása, a túl korai hozzátáplálás, de az is, ha nem kisbabád igényei szerint szoptatsz, hanem egy előírt “menetrendet” követsz. Ilyen esetekben nyugodtan használj olyan tejserkentő készítményeket, mint a Myrobalan Dohana gyógynövényes kapszulája, mely a tejszaporítás mellett a baba és a mama kiegyensúlyozott tudatállapotához is hozzájárul. A benne lévő fürtös spárgát és ázsiai citromfüvet a keleti nők már évszázadok óta használják az anyatej mennyiségének gyarapítására.
Gátlások a tudatalattiban
Ha valaki úgy válik szülővé, hogy a lelke mélyén még nem kívánta a gyermeket, nem tervezte a teherbeesést, vagy a párkapcsolati problémák megoldását várta a kisbaba születésétől, az a csöppség érkezésekor gyakran elfojtja magában ezeket az érzelmeket.
Csakhogy ettől még a gondolatok ott maradnak a tudatalattiban, és egy láthatatlan gátat képeznek, ami befolyásolhatja a gyermekkel való kapcsolatot. Érdemes tehát szembenézni a benned lapuló érzésekkel, akár hangosan kimondani őket egy közel álló személynek vagy terapeutának - ezzel elősegítve azt, hogy feldolgozhasd és elengedhesd őket.