Az Együtt Európáért Alapítvány és külföldi partnerei azon magyarországi és határon túli magyar fiatalok helyzetét, motivációit, mozgatóit és igényeit kutatták, akik az oktatási rendszerből már kikerültek ugyan, de mégsem váltak a munkaerőpiac szereplőivé. Ezek az úgynevezett NEET fiatalok nehezen tudnak a társadalom hasznos tagjai lenni, ők a klasszikus kallódó, bűnelkövetővé válás szempontjából veszélyeztetett, vagy csak otthonülő, számítógépes játékokon szocializálódó, szülők által eltartott fiatal felnőttek, akiket gyakran illetnek az elveszett generáció elnevezéssel. A projekt során ezt a csoportot, valamint a velük foglalkozó szakembereket térképezték fel.
A projekt keretében számos műhelymunka és tanulmányút megtartására került sor. Ezek során gyűjtötték össze a résztvevő szakértők által elmondott tapasztalatokat, jó gyakorlatokat. Kétféle online kérdőív készült, melyek célja a kutatás tárgyát jelentő csoport megszólítása, másrészt az érintett, előbbiekkel foglalkozó szakemberek véleményének és tapasztalatainak összegyűjtése. A kutatáson túl több szakmai rendezvény is megvalósult, többek között tréningek, konferenciák, valamint a disszeminációs tevékenység is nagy hangsúlyt kapott. A szeptemberi záró konferencián többen is részt vettek az Emberi Erőforrások Minisztériumának képviseletében, az esemény pedig nagy nyilvánosságot kapott a téma fontossága miatt.
A kérdőívek eredményei és a megvalósítási időszak során szerzett tapasztalatok és információk alapján készül egy összegző tanulmány. Ennek célja egyrészt, hogy az adott fiatalokkal foglalkozó szervezeteknek hasznos legyen, fel tudják használni munkájuk során, másrészt, hogy a döntéshozók is figyelmet fordítsanak a problémára, melyekre megoldási javaslatokat is tartalmaz a dokumentum.
Összességében a projekt célja, hogy a Kárpát-medencei fiatalok valós alternatívaként tekintsenek a helyben boldogulásra, ezzel hozzájárulva a nemzetgazdaság erősítéséhez is.
A projekt az Európai Unió támogatásával Magyarország Kormányának társfinanszírozásával valósult meg.