A program minden nappali tagozatos egyetemi szintű számítástechnikai képzésben részt vevő közép-kelet-európai hallgató részére nyitva áll, beleértve a Cseh Köztársaságot, Lengyelországot, Magyarországot, Oroszországot, Romániát és Ukrajnát. A hallgatókat a karnak kell jelölnie és egy szakértőkből álló bizottság dönt a beérkezett pályázatokról. Az IBM különösen ösztönzi a női hallgatók részvételét a programban. A legjobb 3 hallgató meghívást kap a zürichi laboratórium nyári gyakorlatára, s a program fedezi az utazás és szállás költségét, továbbá gyakornoki fizetést biztosít.
Egész Európából merítenek
Nem nélkülözhetjük a kiemelkedő elméket és a nagyszerű ötleteket, amelyek innovációt visznek a számítástechnikába. Kezdeményezésünkkel a jövő nemzedék innovátorait szeretnénk elérni, Európa ezen részeinek kimagasló kutató tehetségeiből merítve - és nem titkoljuk, számítunk arra, hogy a tehetséges diákok, miután hazatértek, az IBM szervezetében vállalnak majd munkát - hangsúlyozta Kaiserswerth.
A "Great Minds" kezdeményezésről bővebben - amely részletesen tartalmazza a hallgatók és a jelölő karok számára fontos tudnivalókat -, a zürichi labor honlapján tájékozódhat a www.zurich.ibm.com/greatminds2007 oldalon.
A globális kutató közösség tagja
Az IBM zürichi kutatólaboratóriuma az IBM kutatásának európai részlege. Ez a világviszonylatban 8 laboratóriumot és kb. 3500 munkavállalót magába foglaló hálózat a világ legnagyobb számítástechnikai kutatószervezete. A zürichi laboratóriumot 1956-ban alapították, s jelenleg körülbelül 330 munkavállalót alkalmaz, több mint 30 országból. Világviszonylatban is kiváló kutatások és kiemelkedő tudományos eredmények fűződnek a labor nevéhez, a legjelentősebb: két Nobel-díj. A zürichi kutatólaboratórium kutatási tevékenységének spektruma az alaptudományoktól és a fizikai és matematikai alapkutatásoktól kezdve az informatikai rendszerek és szoftverek fejlesztésén keresztül az újszerű üzleti modellek és szolgáltatások tervezéséig, nagyon sokszínű.