Csányi Sándor a londoni gazdasági folyóirat által az OTP-ről közölt hosszas írásban azt mondta, hogy "ez idő szerint nem vagyunk eladók ... tudunk értéket teremteni részvényeseinknek". Csányi szerint a bankszektorban ritkák az ellenséges átvételi kísérletek, és amelyek megtörténnek, általában azok is sikertelenek.
A Euromoney szerint azonban az OTP vezetője is elismerte, hogy előállhatnak olyan körülmények, amelyek vonzóbbá tehetik az értékesítést. "Ha úgy gondolnám, hogy egyedül kevesebb értéket állítunk elő, és stagnálunk, abban az esetben új növekedésgyorsító módszereket kellene találnunk ... nem zárok ki semmilyen lehetőséget", idézi a londoni magazin Csányi Sándort. A Euromoney felidézi - ez az értesülés először a folyóirat januári számában jelent meg -, hogy a lapnak korábban egy befektetési bankár azt mondta: globális banki ügyfele nevében "vetett egy pillantást" az OTP-re, de a magyar bank vezetése nemmel válaszolt az előzetes megkeresésre.
Legjobb védekezés
A Euromoney - a magyar bank akvizíciós tevékenységére utalva - a szeptemberi kiadásban közölt elemzésben azt írta: úgy tűnik, hogy az OTP a támadást tekinti a legjobb védekezésnek azon célja megvalósításában, hogy független maradjon. Csányi Sándor azt mondta a lapnak: reményei szerint 2010-re az OTP csoportszintű profitjának legalább 35 százalékát a külföldi érdekeltségek adják. Szavai szerint ez is kissé borúlátó megközelítés, mert valójában azt reméli, hogy a külföldi bankok profitrészesedése elérheti akár a 40 százalékot.
A Eurmoney szerint az OTP az utóbbi időben "hallat olyan hangokat is", hogy esetleg megvásárolná az osztrák BAWAG bankot. Csányi ugyanakkor azt mondta, hogy "még nem tudjuk, érdekel-e bennünket (a BAWAG) ... de úgy gondoljuk, hogy tapasztalataink nagyon hasznosak lehetnének". A londoni gazdasági folyóirat által idézett elemzők szerint mindazonáltal a BAWAG túl drágának bizonyulhat az OTP számára. Az osztrák bankot 1,7 milliárd euróra tartják, ami sokkal több, mint amennyit a magyar bank eddig más akvizíciókra kifizetett. Elemzők szerint az OTP-nek új tőkét kellene felhajtania az ajánlattételhez, áll a Euromoney írásában.
A Reuters londoni pénzügyi forrásból úgy értesült: a magyar bank végül mégsem adott ajánlatot az osztrák pénzintézetre - olvasható a Népszabadságban.
Sikersztori
A londoni folyóirat nyáron megjelent éves globális pénzintézeti rangsorában - az előző évekhez hasonlóan - az idén is az OTP-t választotta a legjobb magyar banknak. A júliusi számban közölt idei felmérés - 2006 Awards for Excellence - szerint az OTP "gyakorlatilag a Euromoney által a vezető bankok rangsorolására használt mindegyik kategóriában" - működési bevétel, mérlegfőösszeg, nettó kamatbevétel - dominál a magyar piacon. Az OTP-é a legmagasabb sajáttőke-arányos megtérülés a tíz vezető magyar bank közül, és övé az egyik legjobb költség-bevétel ráta is, állt a nyári értékelésben. A Euromoney éves felméréseiben már több éve rendre az OTP-t nevezi meg a legjobb magyar banknak. A tavalyi Awards for Excellence-ben a pénzügyi magazin azt írta, hogy az OTP "valószínűleg Kelet-Európa legnagyobb üzleti sikersztorija".