A rendezvény célja a tudásalapú ágazatokban, így elsősorban az infokommunikációs szektorban, az elektronikában és a biotechnológiában rejlő magyar és kínai lehetőségek feltérképezése volt. A rendezvényen a kínai vállalatok a magyar befektetési, üzleti és innovációs környezettel ismerkedhettek, részletesen hallhattak hazánk kutatás-fejlesztési stratégiájáról és konkrét lehetőségekről.
Süveges-Szabó László, az ITD Hungary üzletfejlesztési igazgatója előadásában a magyar-kínai high-tech együttműködés lehetséges területei között elsősorban az elektronikát, a telekommunikációt és infokommunikációt, ez utóbbin belül a szoftverfejlesztést emelte ki. A megújuló energia, a környezetvédelem egyes területei és a biotechnológia, a molekuláris diagnosztika lehetnek még a fentieken túl a prosperáló területek.
Süveges külön felhívta mind a magyar, mind pedig a kínai vállalatok figyelmét az ITD Hungary, a high-tech két ázsiai fellegvárában Shenzhenben és Hong Kongban működtetett irodáira. Ezek külön prioritásként kezelik a tudásalapú iparágakat, így külön figyelik az ezekhez kapcsolódó fontos jogszabályokat, fejlesztési programokat, gyűjtik az üzleti lehetőségeket, valamint gyakorlati segítséget is nyújtanak a magyar cégek helyi tevékenységének előkészítésében: segítik az üzletek létrejöttét, szakmai eljárásokban, cégalapításban működnek közre, sőt, ha kell - hangsúlyozta az igazgató - akár irodai kapacitást is biztosítanak az elindulni készülő vállalkozásoknak.
Az ITD Hungary és a Kínai Hi-tech Transzferközpont együttműködési megállapodást írt alá, ebben konkrét akciótervet fogalmaztak meg a magyar és kínai cégek kooperációs lehetőségeinek felkutatására és kiaknázására.