A termékcsalád bejelentésével a HDS az egyik legátfogóbb háttértároló portfólióval rendelkezik a piacon. A cég úgy tervezte meg tárolórendszereit, hogy a megrendelők maximálisan kihasználhassák és a lehető legoptimálisabban tudják üzemeltetni meglévő tárolóeszközeiket. Az új termékek alkalmasak a legkülönfélébb adattárolási igények kielégítésére, így jól használhatók többek között fájlszintű elérésre az egészségügyben és a műsorszórásban, a magas szintű rendelkezésre állást igénylő bankoknál, valamint archiválási célokra a telekommunikációs cégeknél.
Annak ellenére, hogy a közepes méretű cégek ugyanolyan kihívásokkal néznek szembe az adattárolás terén, mint a nagyvállalatok, a gyártók korábban erősen korlátozott szolgáltatásválasztékú eszközökkel elégítették ki igényeiket. Az előző tárológenerációkat teljesítményben akár 4-szeresen is felülmúló AMS 2000-es sorozat három modellje - AMS 2100, AMS 2300 és AMS 2500 - elérhető áron nyújt kiemelkedő funkcionalitást és rugalmasságot a középvállalatok számára. Az Ovum piackutató cég tanulmánya szerint: "Az új középkategóriájú AMS 2000 tárolócsalád tovább csökkenti a high-end megoldásokkal szemben meglévő szolgáltatásbeli különbségeket."
Az innovatív dinamikus terheléselosztás révén megszűnnek a más tárolóeszközökre jellemző szűk keresztmetszetek, és jelentősen javul a reakcióidő. A középkategóriájú tárolórendszerekben elsőként alkalmazott nagysebességű csatoló költséghatékony módon nyújt a legkomolyabb igényeket is kielégítő adatfeldolgozási és -átviteli sebességet. Az áramfogyasztás csökkentése érdekében az AMS 2000-es sorozat tárolóeszközei energiatakarékos üzemmódba kapcsolnak, ha az alkalmazások nem használják őket. A dinamikus terheléselosztásnak és a nagysebességű adatátviteli csatolónak köszönhetően az új eszközök jól használhatók virtuális környezetekben, ahol megoldást kínálnak az olyan gyakorta fellépő problémákra, mint például a tárkapacitás-kiosztási nehézségek.