Jó évet zárt a Ruukki

10 %-kal növelte nettó árbevételét és ezzel nyereséges évet zárt 2007-ben a Ruukki Vállalatcsoport.

A finn acélipari cég 24 országban mintegy 3,9 milliárd euró nettó árbevételt könyvelhetett el. Ez az előző évhez viszonyítva 10 %-os növekedést jelentett, és az idei évben az előzőhöz hasonló módon további 10 %-os bővüléssel számít a cég vezetése. Ehhez az eredményhez 126 főt foglalkoztató magyar Ruukki 36,6 millió euróval járult hozzá (előzetes adatok alapján). A Konszern adózás előtti eredménye 2007-ben 621 millió euró, míg a befektetett tőke megtérülési rátája 29,6 % volt.

A Helsinki tözsdén jegyzett cégcsoport 2007-ben 108 millió eurót költött beruházásokra, amelyből a magyarországi cégek fejlesztéseire 9 millió euró jutott. Ezek célja a magyar piac magas szintű kiszolgálása mellett a környező országokba irányuló exporttermelés volt.

2006-2007-ben 9 millió eurót költött a Ruukki Konszern a Biatorbágyon felépített új, korszerű gyáregység üzembe helyezésére. Ezzel megteremtődtek a cég fő tevékenységének, az acélburkolatok gyártásának feltételei mind a magyar mind a nyugat-balkáni piacok kiszolgálására.

Növekszik az igény az acélszerkezetű csarnokok iránt

Az elmúlt 2 évben acélszerkezetű csarnokok területén a Ruukki jelentős piacot nyert. Mára a magyar cég, az előzetes adatok szerint 9,5 milliárd Ft-os nettó árbevételének 20 %-a ebből a dinamikusan fejlődő üzletágból kerül ki. A Magyarországra importált termékek mennyisége 2008-ban a környező országokban - Szlovákiában, Lengyelországban és Romániában idén kiépülő mintegy 2 500 tonna/év kapacitással is bővülhet.

A Ruukki Vállalatcsoport Magyarországon

A Ruukki Vállalatcsoportnak 2007-ben már mindhárom divíziója működött Magyarországon: az építőanyagokat (pl. acélszerkezetet, -burkolatot) gyártó Construction/Építőipar üzletág 1998-ban kezdte tevékenységét, magyarországi gyártókapacitása 2003 óta áll rendelkezésre. Köszönhetően az új, 2006-ban üzembe helyezett gyártóegységnek, jelenleg évi 45 000 tonna kapacitással rendelkezik.

2006 tavaszán kezdte meg működését a különleges minőségű acél nyersanyagokat forgalmazó Metals üzletág, amelynek főbb célcsoportjai a gépipar, az elektronikai ipar és az agrárberendezések gyártói. A Ruukki-csoport Engineering, azaz Gépipari üzletágát jelenti a 2007-ben megvásárolt, Jászberényben és Hatvanban három gyártóegységgel rendelkező, Magyar Aprítógépgyár Zrt, amely földmunka- és anyagmozgató gépekhez gyárt nehézipari berendezéseket.

Kiépült a Ruukki gépipari alapanyaggyártó kapacitása

A Magyar Aprítógépgyártó Zrt. a megvásárlását megelőző évben, 2006-ban elért nettó árbevétele közel 43 millió euró volt, melynek jelentős része a nyugat-európai, vezető gépgyártó cégek felé folytatott exportból származott. A cég a megvásárlását követően tovább folytatta a termelést mindhárom gyáregységében, ahol beruházásokra is sor került tavaly. A vállalat jelenleg is mintegy 740 fő számra ad munkát.

Véleményvezér

A kárpátaljai templom elleni támadás mögött az orosz titkosszolgálat is állhat

A kárpátaljai templom elleni támadás mögött az orosz titkosszolgálat is állhat 

Gyanús körülmények a kárpátaljai templom felgyújtási kísérlete körül.
Ursula elküldte a selyemzsinórt Orbán Viktornak

Ursula elküldte a selyemzsinórt Orbán Viktornak 

Az orbáni hintapolitikát megelégelték az európai nagyhatalmak.
Orbán Viktor megírná Brüsszel helyett az unió költségvetését

Orbán Viktor megírná Brüsszel helyett az unió költségvetését 

Drukkolunk Orbán Viktornak, hogy jobb költségvetést írjon Brüsszelnél.
Befellegzett a visegrádi négyeknek

Befellegzett a visegrádi négyeknek 

Mélyponton a magyar-lengyel kapcsolatok.
Hamar kitiltották a Harcosok Klubjából a könyvelők alelnökét

Hamar kitiltották a Harcosok Klubjából a könyvelők alelnökét 

Nem kívánatos a könyvelő a Harcosok Klubjában.
Arcul köpte az örményeket egy fideszes országgyűlési képviselő

Arcul köpte az örményeket egy fideszes országgyűlési képviselő 

Oksabb lett volna, ha Hoppál Péter csendben marad.

Info & tech

Cégvezetés & irányítás

Piac & marketing


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo