Menthetetlenül folytatódik a borászok hazai marketing menetelése, lévén végre felfedezik a hazai piacot. A közelgő napok fő attrakciója a Márton napi hagyományokhoz kötődő rendezvénysor. A borok és borvidékek szerinti rangsorolni nem túl szerencsés, ezért egy hölgyek vezette pincészetre hívjuk fel elsőként a figyelmet, az Etyeki Kúria - Matolcsy Sára birtokigazgatóval az élen - 2006 első borával, a Cuvée-vel rukkol elő, a cég hírlevele szerint a csodálatos napsütésben lezajlott szüret után Szt. Márton napra már palackban a nedű. S már ízlelni is lehet, hogy a 2006-os évjárat mit rejteget magában, az újbor kóstolását bortársasági boltokban, így az I. kerületi Batthyányi utcában, vagy a Rózsakert Bevásárló Központban, s nem mellékesen az Etyeki Kúriában megejthetjük. A birtokigazgató azonban az egy hónappal későbbi Borbála napi szokásos nyitott pince rendezvényre készül lelkileg is és persze boraival is.
A Magyar Turizmus ZRt. a fővárostól kicsit távolibb, de ugyancsak Márton-napi programot ajánl, a boráról ismert Neszmélyben Hegyen-völgyön lakodalom című rendezvényre van esélye a látogatónak. A Közép-Dunántúl egyik legszebb településén, Neszmélyen - ismerteti a cég - királyi étkekkel és nedűkkel várják a vendégeket a Márton-napi vigadalomra, november 10-11-én. November 10-én a "Királyi borvidékek és borrendek találkozója" című konferencián a vendégek találkozhatnak a királyi borvidékek és borrendek képviselőivel, valamint szem- és fültanúi lehetnek borlovagrend alapításnak és avatásnak is. A találkozó után 14 órától kezdődnek és másnap estig tartanak faluszerte a nagyközönségi programok. A pincelátogatások és az egész napos gasztronómiai bemutatók során, a pincesoron és a Millecentenáriumi Parkban a látogatók megismerkedhetnek a helyi különlegességekkel, például a likprádlival és a mencinrétessel és természetesen megkóstolhatják az ezekhez illő borokat is. A rendezvényt a borhoz kötődő kulturális műsorok - táncjáték, bordalok, népi játékok - színesítik. A mulatságot mindkét nap "hegyen-völgyön lakodalom", az úgynevezett Márton-lagzi zárja.
Ínycsiklandó falatokkal, vidám együttléttel búcsúzhatnak az ősztől azok is, akik részt vesznek a Falumúzeumok Márton-napi Libatorán. Magyarország hat szabadtéri múzeumában, hiteles paraszti környezetben. A szentendrei Skanzenben vidám tollfosztóval idézzük fel a téli társas munkák hangulatát, de az ünnepi sütés-főzés, kézimunkázás és a közös szórakozás egyéb formái is megelevenednek. Lehet kenőtollat, írótollat készíteni, krumpli puskát és tollsípot faragni. Aki kedvet kap, sodorhat lúdgége tésztát, díszíthet mézeskalácsot, márthat gyertyát. Bemutatják Ludas Matyi történetét. Újborokat kóstoltatnak és a vendégek megismerhetik a magyar konyha kedvelt lúdételeit a ludaskásától a töltött libanyakig. A liba és a bor mellé édes és sós réteseket sütnek, valamint az ősz kedvelt csemegéit kínálják: kemencében sült krumplit, almát, tököt, gesztenyét.
A Borkultúra Kht. és a Szabadtéri Néprajzi Múzeum közös rendezvényének Márton-napi falatok elnevezésű kínálata a libahúsos tarkabableves, a pirított libamáj, a kemencében sült fokhagymás libacomb, a vörösboros libabelsőség csiperkével, a puliszka, a libatepertő, a sütőtök, a sült gesztenye, a libatepertős pogácsa, a tökös-mákos rétes, a sült kolbász a Jászárokszállási Fogadó kínálatában és szarvasgombás ínyencségek a Vagoemt Kft-től. Természetesen boros kínálatra is számíthat a látogató.
Márton-napi újboregyetemet a főváros kellős közepére hirdettek meg a "hallgatóknak", akik tanulmányaikat a Gerbeaud Átrium termében, a Vörösmarty tér 7.alatt folytathatják. A november 10-én 16 órakor kezdődő kurzuson, miközben három érdekes előadáson vehetnek részt az érdeklődők, újborok és Márton-napi borkorcsolyák kóstolgatására is időt szentelhetnek.