Megacélosodott a termelés: dúskál a világ az alapanyagban

Nőtt a világ acéltermelése márciusban és az idei első negyedévben is az egy évvel korábbiakhoz képest a nemzetközi acélipari szövetség, a The World Steel Association adatai szerint.

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A szervezet honlapjára felkerült adatok szerint a világ acéltermelése 169,2 millió tonna volt márciusban, 15,2 százalékkal nagyobb a tavaly márciusinál. Az idei első negyedévben 486,9 millió tonna volt a világ acéltermelése, 10 százalékkal nagyobb a tavaly első negyedévinél. A WSA 64 ország acéltermelőit fogja össze, tagjai a világ acéltermelésének mintegy 98 százalékát adják.

Az ázsiai és csendes-óceáni térség negyedéves acéltermelése éves összevetésben 13,2 százalékkal, 356,9 millió tonnára nőtt, az Európai Unió termelése 3,1 százalékkal, 37,8 millió tonnára, a Független Államok Közösségéé (FÁK) ugyancsak 3,1 százalékkal, 26,2 millió tonnára, Dél-Amerikáé pedig 7,1 százalékkal 10,9 millió tonnára emelkedett, ugyanakkor Észak-Amerika acéltermelése 5,2 százalékkal, 28,1 millió tonnára csökkent.

Kép: Pixabay

A legnagyobb acélgyártó, Kína márciusi termelése 19,1 százalékkal, 94 millió tonnára emelkedett, a második legjelentősebb acéltermelőé, Indiáé pedig 23,9 százalékkal, 10 millió tonnára nőtt. A harmadik legnagyobb termelő, Japán acélgyártása márciusban éves összevetésben 4,6 százalékkal, 8,3 millió tonnára nőtt.

A sorrendben negyedik legnagyobb acélgyártó, az Egyesült Államok termelése 1 százalékkal, 7,1 millió tonnára emelkedett, az ötödik legnagyobb gyártóé, Oroszországé 9,4 százalékkal, 6,6 millió tonnára bővült.

A sorban következő Dél-Korea acéltermelése 4,7 százalékkal, 6,1 millió tonnára, Németországé 10,4 százalékkal 3,6 millió tonnára, Törökországé 9,2 százalékkal, 3,4 millió tonnára, Brazíliáé 4,1 százalékkal, 2,8 millió tonnára, a tizedik helyen álló Iráné pedig 10,7 százalékkal, 2,6 millió tonnára ugrott.

A WSA számításai szerint tavaly 0,9 százalékkal, 1 milliárd 829 millió tonnára zsugorodott a globális acéltermelés. A legnagyobb acélgyártó, Kína termelése ugyanakkor 5,2 százalékkal, 1 milliárd 53 millió tonnára nőtt. Kína részesedése a világ acéltermelésében tavaly 56,5 százalékra emelkedett a 2019. évi 53,3 százalékról.

A szervezet honlapján szereplő adatok szerint Magyarország tavalyi acéltermelése 1 millió 513 ezer tonna volt, 14,5 százalékkal alacsonyabb a 2019. évi 1 millió 769 ezer tonnánál. A World Steel Association kimutatása szerint 2019-ben 3,4 százalékra lassult a világ acéltermelésének növekedése az egy évvel korábbi 4,8 százalékos bővülés után.

Véleményvezér

Magyarország jobban teljesít, ja mégsem

Magyarország jobban teljesít, ja mégsem 

Valami újat kellene végre kitalálniuk a magyar országvezetőknek.
Milliós kórházvezetői fizetések, Hadházy Ákos felháborodott

Milliós kórházvezetői fizetések, Hadházy Ákos felháborodott 

Bérharc az egészségügyben.
Teljes bukta a kormány családbarát programja

Teljes bukta a kormány családbarát programja 

Nem vagyunk képesek még a társadalom reprodukálására sem.
Budapesten van a legtöbb orosz kém

Budapesten van a legtöbb orosz kém 

Több mint félszáz orosz kém dolgozik Magyarországon.
Fordult a kocka, illúziónak bizonyult az a várakozás, hogy Kína lehagyja az USA-t

Fordult a kocka, illúziónak bizonyult az a várakozás, hogy Kína lehagyja az USA-t 

Nem biztos, hogy annyira jó gondolat volt a keleti nyitás. Az USA és Európa vezeti a világgazdaságot.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo