Trójai cikkek
Félmillió céget támadtak már meg
Kutatók idén eddig 430 000 – főleg üzleti – felhasználót találtak, akik olyan rosszindulatú szoftverek célpontjaivá váltak, melyekkel pénzügyi adataikat, kriptovalutáikat és web-money adataikat próbálták ellopni.
Ezzel a koktéllal vigyázzon, minden cseppje fertőző
Egy rendkívül fejlett és kifinomult Dark Tequila nevű kiberprogram tombol legalább öt éve Mexikóban: ellopja a bankszámlákhoz tartozó hitelesítő-, valamint a privát- és nagyvállalati adatokat egy olyan kártékony program (malware) segítségével, amely lehetővé teszi, hogy offline is mozgatni lehessen a fájlokat az áldozat számítógépein.
Még mindig a trójai vezeti a toplistát
Az ESET minden hónapban összeállítja a világszerte terjedő számítógépes vírusok toplistáját, melyből megtudhatjuk, hogy aktuálisan milyen kártevők veszélyeztetik leginkább a felhasználók számítógépeit. 2018. júniusában ezek terjedtek a legnagyobb számban.
Az új aranyláznak is megvannak a veszélyei
A digitális pénzbányászat láza uralja a kibervilágot, sokan csatlakoztak az új „aranyláz” sodrásához azért, hogy maguknak hozzanak létre digitális pénzt. Ön még nem bányászik? Nos, lehet, hogy nemsokára Ön is kedvet kap, hogy társuljon ahhoz a népes táborhoz, akik lelkesen dolgoztatják a számítógépeiket a busás vagyon reményében.
Veszélyben a taxirendelő alkalmazások
A Kaspersky Lab kutatói a jól ismert mobil banki applikációkat támadó trójai vírus, a Faketoken új, továbbfejlesztett változatát fedezték fel, amely már képes felhasználói azonosítókat lopni népszerű taxiappokról.
Mobil trójai lopja az adatainkat
A Kaspersky Lab szakértői nemrég azonosították a Svpeng mobil banki trójai új változatát, amely a keylogging funkcióval rendelkezik. Egy olyan technológiával, amely a számítógépes tevékenységet titokban figyeli és jelenti. A módosított trójai olyan már leírt szövegeket lop el, mint például a banki hitelesítő adatokat a feltört Android rendszerű készülékekről. Ez a módszer lehetővé teszi a trójai számára, hogy más jogosultságokat is biztosítson magának, valamint megakadályozza a törlésére tett kísérleteket. A kutatók figyelmeztetnek, hogy a készülék szoftvereinek frissítése sajnos nem véd ez ellen a trójai ellen.
Hemzsegő vírusok és trójai falovak mindenhol
A zsarolóvírusoknak köszönhető világméretű rémálom nem mutat lassulást vagy gyengülést, sőt a mobil zsarolóvírusok száma háromszorosára nőtt (3,5-szer) az első néhány hónapban a Kaspersky Lab legfrissebb jelentése szerint. A cég által észlelt kártékony programok száma mindezidáig összesen 218.625, ezzel szemben a tavalyi év ugyanezen időszakában 61.832 db malware-t detektáltak a cég szakemberei. A legtöbb tavaly észlelt zsarolóvírus a Congur családhoz tartozott, mintegy 86%. Az összes készülékre, hálózatra vagy rendszerre kiterjedő zsarolóvírus család 11 új kriptor-családdal bővült és összesen 55.679 új modifikációval jelent meg.
Újabb agresszív vírus terjeszkedik
Kutatók észleltek egy nagy kiterjedésű hálózatot, amely Ztorg trójai vírussal fertőzött alkalmazásokat népszerűsít hirdetésként. A hirdetésnek álcázott kifinomult botnet (hálózatra kapcsolt gépek összessége, amelyek felett átvették az irányítást) több százezer készüléket fertőzött meg olyan kártékony programmal, amely hirdetések megtekintését, szoftvertelepítést vagy akár új alkalmazások vásárlását generálja, és ilyen módon keres pénzt a fejlesztője számára. A legtöbb alkalmazás nagyon népszerű és robbanásszerűen megnőtt a letöltések száma – 10-ről 10 000-re egy nap alatt. Valójában az első észlelt trójai több mint 1.000.000 telepítésnél jár - olvasható a Kaspersky Lab közleményében.
A legveszélyesebb trójai vírusok mobil hirdetésnek álcázzák magukat
Tavaly közel háromszorosára emelkedett a mobil kártevők száma az előző évhez képest – összesen 8,5 millió rosszindulatú programot azonosítottak. A kibercsapdák listáját a mobil készülékekre specializálódott trójai hirdetések vezetik.
Mostantól könnyebben védhetjük a Mac-ünket
Alaposabb vizsgálatokat végzett az Apple számítógépeinek OS X operációs rendszereit megtámadó Flashback trójaival kapcsolatban a díjnyertes technológiájának idén 25. születésnapját ünneplő biztonságtechnológiai vállalat, az ESET . A most napvilágot látott tények ismeretében sokkal könnyebben védhetjük meg Mac-ünket az irodában vagy akár otthon.
Ők okozták a legtöbb kárt novemberben!
Csakúgy, mint egy hónappal korábban, novemberben is többnyire trójai kártevők zúdultak a magyar internetezőkre, igyekezve robothálózatokba toborozni a védtelen gépeket - derül ki a VirusBuster statisztikáiból.
Figyeljen oda! Zenefájljai veszélyben!
Zenék és filmek milliói forognak veszélyben egy trójai miatt, amelyik megváltoztatja a fájlok kódolását. Ha egy ilyen fájlt lejátszanak, a Windows Media Player egy kártékony URL-re lép be. Ezzel aztán még több kártevő szoftver töltődik le a számítógépre. - figyelmeztet a Symantec.