Kalóz cikkek
Ön tudta, mennyit kérnek a kalózok egy elrabolt hajóért?
Most kiderült a gyakorlatban is.
A homok az új kőolaj, a kalózok már lopják is
Homokot vinni a sivatagba olyan, mint vizet önteni az óceánba: értelmetlen – gondolhatnánk. Pedig az Egyesült Arab Emirátusok – egy jórészt sivatagos ország – éppen ezt teszi mint a világ egyik legfontosabb homokimportőre. Hiába van tele ugyanis a sivatag homokkal, az nem alkalmas építkezésre.
Add magadtól, úgyis ellopják
Minden idők legnépszerűbb tévésorozata lehet az HBO saját gyártású szuperprodukciója - legalábbis az internet-kalózok körében. A tanulság egyértelmű lehet a tartalomgyártók számára: életképes forgalmazási megoldásokat kell találniuk a lopások kiküszöbölésére.
Veszélyes kalózok
Ma már nem kérdés, hogy a legtöbb cég életében, működtetésében nélkülözhetetlen szerepet töltenek be a számítógépek, és az azokon futó szoftverek. Sok vállalkozás azonban még ma sincs tisztában azokkal a kockázatokkal, az adatvesztés, a rendszerleállás megnövekedett esélyével, amit a nem megfelelően licencelt, esetleg kalóz szoftverek használata jelent.
A szolgáltatókból lesz az új netrendőrség?
Az Európai Unió új copyright-szabályozásának előestéjén az érdekérvényesítő szervezetek és a digitális jogokért kampányolók amellett érvelnek, hogy az internet-szolgáltatók rákényszerítése a netes kalózkodás elleni küzdelemre valójában a cenzúra bevezetését jelenti anélkül, hogy a bíróságokat bevonnák a folyamatba.
Megélhetési kalózok veszélyeztetik a tankhajókat
Drámaian visszaeshet a hajóforgalom a Szuezi-csatornán, mert a szállítmányozó vállalatok igyekeznek elkerülni ezt a vízi utat az Indiai-óceánon tevékenykedő szomáli kalózoktól tartva.
Az unió lecsap a kalózokra
Az EU védelmi miniszterei hétfőn útjára indították az unió első tengeri hadműveletének előkészítését, melynek célja a szomáliai partok kalózoktól való megtisztítása. Az unió ugyanakkor nem küld harcoló alakulatokat a válság sújtotta Kongóba.