Feketefoglalkoztatás cikkek
Tízből hatan feketén dolgoznak a mezőgazdaságban
A munkavállalók akár 60 százalékát is illegálisan foglalkoztatják az Európai Unió egyes mezőgazdasági üzemeiben. Számos szakértő az ügy súlyossága miatt azt sürgeti, hogy az Európai Parlament fogadjon el jogszabályokat a mezőgazdasági munkaerő-kizsákmányolás ellen.
Itt a lista a feketén foglalkoztatókról
Közzétette a NAV a feketén foglalkoztató munkaadók listáját. Szokás szerint sok a mikro- és kisvállalkozás, a nagy nevek viszont szinte teljesen eltűntek. Ők már látják, a munkaerőhiányos gazdasági környezetben a tiszta foglalkoztatás az alap, hogy esélyük legyen elegendő embert találni.
Százból nyolcvannégy cégnél valami nincs rendben
A megfelelő foglalkoztatást, a pihenőidő betartását és a munkaidő-nyilvántartást is vizsgálták a munkaügyi ellenőrök tavaly év végén. Az eredmények nem túl fényesek: a munkáltatók 84 százaléknál tártak fel a munkavállalók 64 százalékát érintő valamilyen munkaügyi jogsértést – derül ki a munkaügyi hatóság összefoglaló jelentéséből.
Ön után fizetnek járulékot? Most megnézheti
Közzétette a foglalkoztatók feketelistáját a Nemzeti Adó- és Vámhivatal. A csaknem ötezer céget tartalmazó lista azokat a vállalkozásokat szedi csokorba, amelyek nem teljesítették a bejelentési kötelezettségüket.
Félnek a feketén foglalkoztatottak
Az ellenőrzött munkáltatók többségénél találtak szabálytalanságot a munkaügyi ellenőrök tavaly, ráadásul az a tapasztalatuk, hogy a munkavállalók félnek kiállni a jogaikért. Feketefoglalkoztatásban még mindig az építőipar a legfertőzöttebb, a szankciók már nem igazán riasztják el a jogsértőket.
Fekete lyukba hullnak a vagyonőrök
Öt év alatt hatvanezer vagyonőr tűnt el a süllyesztőben, többségük vélhetően feketén dolgozik, aminek részben a piacon tapasztalható gyilkos árverseny az oka. A megoldás a kamarai tagság lenne.