Versenyképesség - finn győzelemmel

Az idén is Finnország érdemelte ki a legversenyképesebb gazdaság címét a Világgazdasági Fórum októberben megjelent Globális Versenyképességi Jelentése szerint - adta hírül az InfoPark innovációs hírlevele.

Tudni szeretné, mi vár Önre 2025-ben?
Mit okoz, hogy ingatlancélra is elkölthetőek a nyugdíjmegtakarítások?
Hogyan érinti ez a piacokat, merre mennek az ingatlanárak és az épitőipari árak?
Pogátsa Zoltán, Farkas András, Nagygyörgy Tibor
és sok más kíváló szakértő ezúttal élőben osztja meg nézeteit!

Találkozzunk személyesen!

2024. november 21. 16:00 Budapest

Részletek és jelentkezés itt

A Világgazdasági Fórum (WEF) októberben megjelent Globális Versenyképességi Jelentése szerint a tavalyi évhez hasonlóan az idén is Finnország érdemelte ki a legversenyképesebb gazdaság címét. A második helyen az Egyesült Államok áll, melyet Svédország, Tajvan, Dánia és Norvégia követnek - adta hírül az InfoPark innovációs hírlevele. 

Az adatok egy 140 ország 8.700 üzleti vezetőjére kiterjedő közvélemény-kutatás eredményeit tükrözik. A kérdőív a gazdasági növekedés kulcsfontosságú elemeit vizsgálta, különös tekintettel egyes makrogazdasági elemekre, a fejlődési folyamatot támogató közintézményekre, valamint a technológiai felkészültség és az innováció színvonalára.

Finnország az elmúlt négy év során harmadik alkalommal került a Növekedési Versenyképességi Mutató rangsorolásának élére. Az ország kimagasló teljesítményt ért el makrogazdasági szinten és a közintézmények minősége terén, nyert megállapítást a felmérésben. Továbbá, állítja a WEF jelentése, a finn magánszektor erős készséget mutat az új technológiák és az innovációs kultúra befogadása iránt. A skandináv országhoz hasonlóan az Egyesült Államok ugyanazt a helyezést kapta, mint egy évvel korábban. A fórum megállapította, hogy Amerika technológiai fölényét visszaveti az ország közintézményeinek gyengébb teljesítménye és makrogazdaság mutatói.

A többi észak-európai ország is az első tíz közt szerepel: Svédország a harmadik, Dánia az ötödik, Norvégia a hatodik, Izland pedig a tizedik helyen áll. A tízes listán a skandináv országok és az Egyesült Államok mellett Tajvan (4), Szingapúr (7), Svájc (8) és Japán (9) szerepel. A többi európai ország esetében a legkiugróbb fejlemény az Egyesült Királyság előre lépése a tizenegyedik helyre, valamint az újonnan csatlakozott uniós tagállamokat messziről megelőző Észtország huszadik rangja. A további kelet-európai országok rangsorolása a következőképpen alakult: Szlovénia 33, Litvánia 36, Magyarország 39, Cseh Köztársaság 40, Szlovák Köztársaság 43, Lettország 44, Lengyelország 60, Horvátország 61, Románia 63, Szerbia-Montenegró 89. Hazánk a tavalyihoz képest hat kategóriával került lejjebb. A korábbi 15 tagországból Olaszország teljesített a leggyengébben: a 2001-es huszonhatodik szintről a negyvenhetedikre esett vissza.

Véleményvezér

Kövér László gigabüntetést osztana az új-zélandi parlamentben

Kövér László gigabüntetést osztana az új-zélandi parlamentben 

Rendet kellene tenni az új-zélandi parlamentben.
Ünnepélyes keretek között adtak át 200 méter felújított járdát

Ünnepélyes keretek között adtak át 200 méter felújított járdát 

Nagy az erőlködés a Fidesznél a sikerélményekért.
Ömlik az uniós pénz Lengyelországba

Ömlik az uniós pénz Lengyelországba 

Húznak el tőlünk a lengyelek, de nagyon.
Közeli nagyvárosok, ahol másfélszer többet kereshetsz, mint Budapesten

Közeli nagyvárosok, ahol másfélszer többet kereshetsz, mint Budapesten 

Van-e még lejjebb, vagy már a gödör fenekén vagyunk?
Magyar Péter kiosztotta Orbán Viktort a nyugdíjasok helyzete miatt

Magyar Péter kiosztotta Orbán Viktort a nyugdíjasok helyzete miatt  

A miniszterelnök magára hagyta a magyar idős embereket.

Info & tech

Cégvezetés & irányítás

Piac & marketing


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo