Versenyképesség - finn győzelemmel

Az idén is Finnország érdemelte ki a legversenyképesebb gazdaság címét a Világgazdasági Fórum októberben megjelent Globális Versenyképességi Jelentése szerint - adta hírül az InfoPark innovációs hírlevele.

Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!

Klasszis Befektetői Klub

2025. május 27. 17:00, Budapest

Részletek és jelentkezés

A Világgazdasági Fórum (WEF) októberben megjelent Globális Versenyképességi Jelentése szerint a tavalyi évhez hasonlóan az idén is Finnország érdemelte ki a legversenyképesebb gazdaság címét. A második helyen az Egyesült Államok áll, melyet Svédország, Tajvan, Dánia és Norvégia követnek - adta hírül az InfoPark innovációs hírlevele. 

Az adatok egy 140 ország 8.700 üzleti vezetőjére kiterjedő közvélemény-kutatás eredményeit tükrözik. A kérdőív a gazdasági növekedés kulcsfontosságú elemeit vizsgálta, különös tekintettel egyes makrogazdasági elemekre, a fejlődési folyamatot támogató közintézményekre, valamint a technológiai felkészültség és az innováció színvonalára.

Finnország az elmúlt négy év során harmadik alkalommal került a Növekedési Versenyképességi Mutató rangsorolásának élére. Az ország kimagasló teljesítményt ért el makrogazdasági szinten és a közintézmények minősége terén, nyert megállapítást a felmérésben. Továbbá, állítja a WEF jelentése, a finn magánszektor erős készséget mutat az új technológiák és az innovációs kultúra befogadása iránt. A skandináv országhoz hasonlóan az Egyesült Államok ugyanazt a helyezést kapta, mint egy évvel korábban. A fórum megállapította, hogy Amerika technológiai fölényét visszaveti az ország közintézményeinek gyengébb teljesítménye és makrogazdaság mutatói.

A többi észak-európai ország is az első tíz közt szerepel: Svédország a harmadik, Dánia az ötödik, Norvégia a hatodik, Izland pedig a tizedik helyen áll. A tízes listán a skandináv országok és az Egyesült Államok mellett Tajvan (4), Szingapúr (7), Svájc (8) és Japán (9) szerepel. A többi európai ország esetében a legkiugróbb fejlemény az Egyesült Királyság előre lépése a tizenegyedik helyre, valamint az újonnan csatlakozott uniós tagállamokat messziről megelőző Észtország huszadik rangja. A további kelet-európai országok rangsorolása a következőképpen alakult: Szlovénia 33, Litvánia 36, Magyarország 39, Cseh Köztársaság 40, Szlovák Köztársaság 43, Lettország 44, Lengyelország 60, Horvátország 61, Románia 63, Szerbia-Montenegró 89. Hazánk a tavalyihoz képest hat kategóriával került lejjebb. A korábbi 15 tagországból Olaszország teljesített a leggyengébben: a 2001-es huszonhatodik szintről a negyvenhetedikre esett vissza.

Véleményvezér

A közeli fővárosokban sorra építik a metróvonalakat

A közeli fővárosokban sorra építik a metróvonalakat 

Budapesten is elkelne még néhány metró.
A lengyeleknek sikerült a repülőrajt

A lengyeleknek sikerült a repülőrajt 

A nyomában sem vagyunk a lengyeleknek.
Hadházy Ákos nem vette a szívére, hogy kitiltották a Parlamentből

Hadházy Ákos nem vette a szívére, hogy kitiltották a Parlamentből 

Amikor kitiltanak a munkahelyedről, kicsit vicces.
Dübörög a bevásárlóturizmus, százezer forintot spórolt egy család, hogy olaszban vette a Barilla tésztát

Dübörög a bevásárlóturizmus, százezer forintot spórolt egy család, hogy olaszban vette a Barilla tésztát 

Nagyot lehet külföldön nyerni, ha jól figyeljük az árakat.
A védőnők helyzete katasztrofális lett, amióta a kormány gondozása alá kerültek

A védőnők helyzete katasztrofális lett, amióta a kormány gondozása alá kerültek 

Újabb fekélyes terület az egészségügy területén.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo