A korábbi 718 milliós forrás után ismételten pénzt ad a kormány az országos telefonos ügyfélszolgálat fejlesztésére (hivatalos nevén Kormányzati Ügyfélvonal) – a Járvány Ellenes Védekezési Alapból kivont 604,05 millió forint mozgatásáért a pénzügyminiszter és a belügyminiszter a felelős.
Versenyképességi fejlesztések
A Gazdaságvédelmi Program terhére közel 93 milliárd forintot csoportosít át a kormány, ebből a legjelentősebb tételt különböző versenyképességi programok jelentik, egyrészt az egészségügyi vállalatok versenyképességének támogatására 50 milliárd forintot szabadítanak fel, míg a koronavírus miatt szükségessé vált versenyképességi támogatás címre további 30 milliárd jut. Emellett további 9,615 milliárd forintot csoportosítanak át az MNV Zrt. részére, 3 milliárd forintot pedig a Magyar Falu Program költségeinek fedezésére.
Egy 177,584 milliós összeg megy a Nemzeti Örökségvédelmi Fejlesztési Nonprofit Kft. feladatainak támogatására, míg az Agrárminisztériumnak vadgazdálkodáshoz köthető jogcímmel 93,6 millió forint jut.
A Központi Maradványelszámolási Alapból közel 32,47 milliárd forintot csoportosít át a kormány, ebből egy nagyobb, 28,8 milliárdos összeget a NAV kap, míg a Magyar Államkincstárnak 3,668 milliárd forint jut. Emellett a Miniszterelnöki Kabinetiroda hatáskörébe tartozó központi tartalékból is valamivel több mint 2,37 milliárdot csoportosítanak át a határozat szerint, ebből a legjelentősebb tételt a Magyar Kézilabda Szövetségnek jutó, 990 milliós forrás jelenti, míg a rendőrség részére 766,188 millió forintot ad a kormány.
Pluszpénz az egészségiparnak
Az indoklás szerint a kormány „egyetért a hazai egészségipar fejlesztése érdekében az egészségipari gyártók támogatásával, ennek keretében stratégiai projektek, programok megvalósításával és a járványügyi veszélyhelyzet során felmerült importkitettség csökkentésével.” Így az Orbán Viktor által jegyzett határozatban az innovációért és technológiáért felelős miniszter, Palkovics László felszólítást kapott arra, hogy augusztus végéig dolgozzon ki egy támogatási programot.
Emellett az egészségipari ágazat technológiai korszerűsítésére már most pénzt ad a kormány – Varga Mihály pénzügyminiszternek 35 milliárd forintos többletforrásról kell gondoskodnia erre a célra.
Vidéki pluszpénzek
Európai Uniós támogatást a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program és a Versenyképes Közép-Magyarország Operatív Program keretében kapó, már folyamatban lévő projektek plusztámogatásáról is született döntés, összesen legfeljebb 343 millió forintos értékben.
A legnagyobb tételt a sülysápi ipari parkban zajló fejlesztések további támogatása jelenti, erre akár 92 millió forintot is szánna a kormány, míg Besenyeszög önkormányzata a település régi TSZ épületének átalakításához kaphat közel 60 millió forintot. Ezek mellett említésre méltó tételt jelent például a tolnai önkormányzat épületének korszerűsítésére adott további 59 millió forint, valamint a „Cserhátalján– Faluszélén” Integrált Turisztikai Projektnek jutó újabb 52 millió forint is.