Putyinnak abban igaza van, hogy az ukrán hadsereg nem képes ilyen fegyverekkel önállóan csapást mérni, mert ez csak amerikai és uniós műholdak segítségével lehetséges.
A repülési feladatokat ezekbe a rakétarendszerekbe valójában csak a NATO-országok katonái tudják bevinni. Ha ez a döntés megszületik, az nem jelent mást, mint a NATO-országok, az Egyesült Államok és az európai tagországok közvetlen részvételét az ukrajnai háborúban - mutatott rá Vlagyimir Putyin.
Az orosz elnök gondolatát azonban erősen gyengíti, hogy ők már régóta használnak olyan ballisztikus rakétákat, amelyekhez szintén szükséges külföldi segítség. Jelesül a nyugati szankciók miatt a kínaiak szállítanak olyan magas technológiájú rendszereket rakétáikhoz, amelyeket az orosz ipar egyelőre nem tud előállítani. Putyin mondata tehát olyan, mintha a nyugati politikusok azzal harsognák tele a sajtót, hogy Kína megtámadta a NATO-t. Az orosz elnök álláspontját az is erősen gyengíti, hogy mindeközben hírszerzői jelentések szerint Irán ballisztikus rakétákat adott az oroszoknak az ukránok ellen. Putyin érvelésében az szintén sántít, hogy nyílt titok, miszerint a NATO eddig is segítette műholdas felderítéssel, információval az ukránokat. Arról nem beszélve, hogy Ukrajna teljes kommunikációs infrastruktúráját Alon Musk műholdjai biztosítják, vagyis az orosz veszteségek és a nyugati támogatás nagysága szoros összefüggésben van egymással már régóta.