A 13. héten a jó idő hatására fokozódott a légkör pollenterhelése. Országszerte a ciprus- és tiszafafélék pollenje található meg a legnagyobb mennyiségben a levegőben - Győrött, Miskolcon és Szolnokon nagyon magas, de a többi állomáson is magas koncentrációt mértek. Nagy mértékben felerősödött a kőris pollenszórása - Békéscsabán nagyon magas, Szekszárdon, Szolnokon, Szegeden és Pécsett magas, máshol még közepes, vagy alacsony szintet ért el. Jelentősen emelkedett a nyár pollenkoncentrációja is - a legnagyobb terhelést Győrött, Szolnokon és Pesten regisztrálták. Szintén erősen növekedett a fűz virágporának mennyisége, ahogy emelkedett a szil virágporának mennyisége is.
Az első pollenszóró növények, így az éger és a mogyoró pollenjének koncentrációja már tetőzött, és lassan csökken a pollencsapdákban. Ugyanígy csökkent a légkörben az allergén gombaelemek mennyisége is.
Jó tudni, hogy az allergiára való hajlam öröklődik. Ha a családban nincs allergiás, a születendő csecsemőnél 10 százalék az esély az allergiás megbetegedésre. Ha mindkét szülő allergiás, a veszély mintegy 60-80 százalékra nőhet. Ez a hajlam még nem jelenti azt, hogy a gyermek meg is betegszik, csak a megbetegedés esélyét hordozza magában. Az allergia megjelenése nincs életkorhoz kötve. Nincs szabály, bármikor kialakulhatnak az első tünetek. Fontos, hogy a legegyszerűbb allergiás tünetekre, panaszokra se legyintsünk, hanem igyekezzünk azokat komolyan venni. Forduljunk orvoshoz, mert az időben elkezdett és megfelelően beállított orvosi kezelés jelentősen javítja az életminőséget.