Az öt teendő: az önkormányzati választás, amelynek "nem ígéretekről, hanem a valóságról kell szólnia"; a jövő évi költségvetés, amelynél fontos, hogy valós számokra épüljön; az új Széchenyi-terv, amely lehetőséget ad azoknak, akik eddig nem kaptak esélyt; az új alkotmány, amelyet 2011 tavaszán el kell fogadni, valamint Magyarország európai uniós elnöksége.
A honlapon közzétett írás szerint Orbán Viktor a rendezvényen úgy fogalmazott, Magyarországon 2010-ben lezárult az utópiák évszázada; "az utolsó utópisztikus baloldali hatalompolitikai kísérlet is megbukott, ami nem volt más, mint a baloldali modernizáció utópiája". Úgy látja, "életünk legnagyobb kihívása előtt állunk, utópiák helyett valóságra épülő politikát kell érvényre juttatnunk".
Megvédeni a szövetséget
A kétharmados forradalom tavasszal azért jöhetett létre, mert három dologban nemzeti összefogást sikerült teremteni: abban, hogy a gazdaságot talpra kell állítani, hogy munkahelyeket kell teremteni, valamint abban, hogy helyre kell állítani a rendet és a közbiztonságot - fogalmazott Orbán Viktor. Hangsúlyozta, hogy rajtuk kívül más politikai erő ezt nem fogja megtenni, mert nincs rá szándéka és képessége. A kormányfő kiemelte, hogy a nemzeti egység egy szövetség sikere, a polgári középosztály ugyanis szövetséget kötött a bizonytalan helyzetű, szegényebb társadalmi rétegekkel. Ez a szövetség adja alapját a mostani kormányzásnak. "Az a feladatunk, hogy ezt a szövetséget megvédjük a Gyurcsány-korszak ipari méretű illúziótermelésével szemben" - mondta.
Orbán Viktor a polgári jobboldal feladatának nevezte, hogy fenntartsa ezt a szövetséget, hogy teljesen átépítse a gazdasági rendszert, és azt, hogy kivezesse az országot az adósságcsapdából. Hozzátette: ehhez az szükséges, hogy a gazdaságpolitika középpontjában a munka, a munkahelyteremtés álljon, valamint az, hogy sikerüljön tíz év alatt egymillió új munkahelyet létrehozni. Csak a munka ad ugyanis reményt a felemelkedésre - folytatta -, és minél többen dolgoznak, annál sikeresebb lesz a gazdaság.