Az ukrajnai háború kitörése óta újabb tematizációval lehet megosztani a magyarokat. Kik a békepártiak és kik a háborúpártiak? Érdekes módon a témában nem készült közvéleménykutatás pedig még az is kiderülhet, hogy ez egy álkérdés, vagyis mindenki békepárti, csak egy politikai furfanggal van dolgunk. SZAVAZZON ÖN IS!
Oroszországban ugyanakkor ez a legfontosabb közvéleménykutatási kérdés, amit havonta mérnek.
Az adatokból kiderül, hogy az oroszok túlnyomó többsége bizony háborúpárti, a legfrissebb mérések szerint 75 százalékuk. Arra kérdésre, hogy Ön személyesen támogatja-e a fegyveres erők ukrajnai akcióit 43 százalék határozott igennel felelt (alsó sötétkék oszlop), 32 százalék pedig inkább igennel áprilisban (alsó világoskék oszlop). Az elutasítók száma pedig mindössze 16 százalék (alsó narancssárga és piros oszlop összege). Ehhez képest itthon a legújabb fideszes plakátkampány szerint az ellenzéki vezetők a háborúpártiak.
Ezt a fideszes stigmát (bűnösre rásütött bélyeget) azzal érdemelték ki a nem kormánypárti politikusok, miszerint támogatják az uniós szankciókat és megengednék, hogy Ukrajnának Magyarországon keresztül is szállítsanak fegyvereket az önvédelemhez. Csak zárójelben jegyezzük meg, hogy az uniós szankciókat a Fidesz-kormány szavazta meg Brüsszelben és nem az ellenzék, de a tények gyakran mondanak ellent a propagandának. Mindebből az a fából vaskarika is következik, hogy e szerint Gyurcsány Ferenc és a többi ellenzéki politikus az oroszokkal ért egyet, hiszen mindannyian háborúpártiak. Na de hát az Orbán Viktor szerinti dollárbaloldaliak, hogyan érthetnének egyet az oroszokkal? A miniszterelnök mindeközben úgy látja, hogy Európában a Vatikán mellett lényegében Magyarország az egyetlen, amely békepárti. Ennek a gondolatnak némileg ellentmond, hogy Nyugaton a társadalom megosztása helyett olyan ukrán nemzeti színekbe öltöztetett plakátok jelentek meg, amelyek összefogásra buzdítanak a békéért.