Míg az osztrákoknál a megkérdezettek a legnagyobb arányban, 26%-kal, a sport és wellness-re költetének többet 2006-ban , addig a magyaroknál a váratlan kiadások fedezése a listavezető, 19%-kal. A sport és wellness szolgáltatások nem szerepelnek az első 10-es - legfőbb megtakarítási célokat összegző - honi listán.
Ausztriában a polgárok a második leggyakrabban (21%) az oktatást és továbbképzést említették, amire a jövőben többet szeretnének áldozni. Hazánkban a gyermekek jövőjének biztosítása a második megtakarítási cél, 18%-kal. Azon magyar polgárok, akik félre tudnak tenni, az oktatásra fordítandó kiadásokat nem említették az első 10 között.
A nyugdíj-előtakarékosság Ausztriában a negyedik helyen szerepel a költési preferencialistán, 14%-kal. Az osztrákok 19%-ánál már 29 éves kortól megjelenik az idős évek pénzügyi megalapozásának igénye. Ezzel szemben a magyaroknál, bár az 5. helyre sorolható az idős korról való gondoskodás, a megtakarítással rendelkezőknek csak 8%-a kíván félretenni e célra a jövőben.
Papp-Váry Borbála, a Generali-Providencia Biztosító Rt. kommunikációs vezetője rámutatott, hogy Magyarországon, hasonlóan a többi kelet-közép-európai országhoz még nem alakult ki a biztosítottsági, illetve előgondoskodási kultúra. Ugyanakkor a következő évtizedekben hazánkban az élettartam növekedésével és a keresőképes korúak arányának csökkenésével kell számolnunk. Így az ország gazdaságának stabilitása szempontjából is lényeges lenne a fiatal generáció szerepvállalása, saját időskori éveik elő-biztosítása. A Generali szerint az aktív lakosság 90%-a nincs tisztában azzal, hogy idős korára milyen összegű nyugdíjra számíthat.