A művészet értékeire épülő közösségi portál egyedülálló, mivel gigantikus festményadatbázis áll mögötte, és a művészeti terepen szokatlan, web 2.0-s közösségi platformmal működik - áll a szerkesztőségünkhöz eljutatott közleményben. A site-on használható színkereső funkció nemzetközi viszonylatban is különleges technológiai megoldás, hiszen egy szubjektív érzetet (szín) képes informatikai eszközökkel megvalósítani.
A projekt alapja, hogy a világ legnagyobb festmény-adatbázisát kívánták létrehozni, úgy, hogy a klasszikusokat saját erőforrásból elkezdik feltölteni az oldalra, a még alkotó művészek pedig az épülő adatbázist saját műveikkel is, de klasszikusokkal is folyamatosan bővíthetik.
A remények szerint a több mint 23 ezer festményből álló adatbázis körül kialakuló közösségi aktivitás nyomán így fiatal, még kevéssé ismert művészek is bemutatkozási lehetőséget kapnak, akár olyan tehetségek is, akiknek korábban nem volt kapcsolata a gyűjtőkkel, kiállítókkal, kritikusokkal, művészettörténészekkel.
Az adatbázisban Aba-Nováktól Andy Warholig közel hatszáz művész munkái között kereshetünk, és Japántól Svájcon át Kanadáig több mint ezer múzeum, állandó és időszaki kiállítását követhetjük figyelemmel. (Nemrég ötven millió forinton ütötték le Rippl-Rónai József egyik legszebb női képét, így ezzel az árral e műalkotás a festő legdrágábban eladott pasztell képe.)