A mintegy háromezer, pályázatírással, tanácsadással és pályázatmenedzseléssel foglalkozó, nagyon eltérő minőségben dolgozó cég alkotta piac fokozatos letisztításában reménykedve hirdette ki a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) augusztus 2-án pályázati felhívását a szakértők katalogizált névjegyzékbe való felvételre.
A jegyzékbe pályázati úton kerülhetnek be azok a pályázatírók, amelyek minőségi szolgáltatások nyújtását vállalják és pályázatuk alapján erre képesnek minősülnek. A minősítés egy évre szól, amely annak lejártával meghosszabbítható. A felhívásban megjelent első határidőre (szeptember 15.) 72 egyéni és társas vállalkozás nyújtotta be pályázatát, ebből 51 nyertes született.
Az MKIK honlapján közzétett katalogizált jegyzékben szereplő cégek tanúsítványt kapnak, PR megjelenéseikben (levélpapír, honlap, hirdetés) hivatkozhatnak az eljárás eredményére, megjelennek az MKIK, illetve a területi kamarák honlapján. Az elutasítás oka leggyakrabban a megfelelő piaci részvétel, illetve a referenciák hiánya volt.
A formai követelmények, valamint a pályázati kritériumok teljesítésének ellenőrzését követően az elbírálás során kiemelt szempont volt a pályázatírói tevékenység (a pályázati tevékenység aktivitásának terjedelme, típusa, folyamatossága), a tevékenység eredménye (sikeres, illetve sikertelen pályázatok), a felkészültség (szakmai, technikai) és a referenciák értékelése.
A pályázatokat független szakértők értékelték, a szakértői javaslatok alapján a végső döntést az - október 7-én megalakult - Országos Pályázati Minősítő Testület hozta meg. A testületbe tagokat delegált a Nemzeti Fejlesztési Hivatal, a Gazdasági és Közlekedési Minisztérium az Európai Uniós Pályázati Szakértők Szövetsége, a Pályázatírók és Tanácsadók Országos Szövetsége, valamint az MKIK.
PP Online