A jelölti meghallgatásokat az előző héten, valamint e hét elején tartották meg, és a szakbizottságok sorra tájékoztatták levélben Jerzy Buzek parlamenti elnököt a meghallgatás eredményéről. Végül a 26 jelölt közül 25 - köztük a magyar Andor László - kapott támogató értékelést.
A bolgár Rumjana Zseleva néhány nappal a meghallgatás után visszalépett, és a szófiai kormány Krisztalina Georgievát, a Világbank alelnökét jelölte helyette a humanitárius segítségnyújtási tárca élére. Csütörtökre ütemezték be Georgieva találkozóját José Manuel Barrosóval, az Európai Bizottság elnökével. Georgieva parlamenti szakbizottsági meghallgatására valószínűleg január utolsó hetében, vagy február 3-án kerül sor.
A Strasbourgban zajló plenáris ülésen ugyanis sok képviselő elégedetlenségét hangoztatta amiatt, hogy nem kapta meg időben annak a megállapodásnak a szövegét, amely az Egyesült Államokkal való banki adatcseréről szól, és amelynek elvben február elsején hatályba kellene lépnie. Ezért felmerült, hogy január 27-re vagy 28-ra rendkívüli parlamenti ülést hívjanak össze. Ha ez megtörténik, valamint ezzel egy időben Georgievát hajlandóak „gyorsított eljárással" jóváhagyni, akkor elvben 27-28-ra beilleszthető lenne a plenáris ülés napirendjébe az Európai Bizottságról való szavazás is. Ebben az esetben nem húzódna el a Bizottság megalakítása február 9-ig, miként azt szerdán Buzek még gondolta.
Malőr nélkül: senki sem bukott meg a biztos-jelöltek közül
Az új Európai Bizottság tagjainak alkalmasságát vizsgáló parlamenti szakbizottságok mindegyike zöld jelzést adott a jelölteknek. Az új bolgár jelöltnek ugyanazt a portfóliót szánja Barroso, mint visszalépő elődjének, így még egy meghallgatásra kerül sor, mielőtt a teljes testületről szavazna a Parlament.
Véleményvezér

Aranyat fognak érni a munkaerőpiacon a nyugdíjas 3, vagy több gyermekes nagymamák
A szavazatszerző kampányban nem biztos, hogy mindent jól átgondoltak.

Elképesztő luxusban élnek a NER-cicák, erről közölt képeket Hadházy Ákos
Jól megy a NER körüli hölgyeknek. Méghogy nem szeretik a gyengébb nemet a fideszesek.

Aggasztó, hány évig élnek a magyarok – Romániában és Bulgáriában is jobb a helyzet
A két ország újabb listán ver minket.

A magyar idősek számíthatnak a legrövidebb élettartamra az EU-ban
Még Bulgáriában és Romániában is tovább élnek az idősek.