Azt ugyan nem tudni, hová lett, ha egyszer - a híradások szerint - Észak felől elkerülte az országot az orkán legjava. Sőt, a következő jókora szélvihart, amelyik péntek reggel lényegében Anglia térségében tombolt, talán meg sem kapjuk, mire megérkezik hozzánk - lehetett hallani egy meteorológustól az egyik kereskedelmi rádióban - legfeljebb szokásos szellővé szelídül.
A csütörtök éjjel körülbelül fél 12-kor Budapestre is betódult Kirill is már jóval szerényebb erővel rendelkezett, mint az emlékezetes tavaly augusztus 20.-i. Azaz sebessége alatta maradt az óránkénti 100 kilométernek. Jócskán több erővel bírt azonban Nagy-Britanniában, Németországban, Csehországban. Németországban hezitálás nélkül döntöttek a teljes vasútforgalom leállításáról, az utasok kiszállításáról a szerelvényekből. Az elővigyázatosság ellenére is öt halálos balesetet okozott az óránkénti 200 kilométeres sebességgel haladó orkán. Angliában tíz halottról tudnak, Hollandiában négyről, Belgiumban is egyről. Míg a németek a vasútközlekedést állították le a szélvihar miatt, addig a britek a kompot nem engedték kifutni Doverből, illetve a londoni Heathrow repülőtéren marasztaltak több járatot. Köztük azt is, amelyik Budapestre érkezett volna este. De túl nagy baj nem lehetett Londonban, hiszen a déli órákban a British Airways ferihegyi irodájára kitették a zárva táblát, így a szélről tudó, de annak londoni minőségéről már kevés információval rendelkező laikusok semmit sem tudtak meg a tegnap délutáni történésekről.
Természetesen a szomszéd országokban sem pihent a szél, de csak egy helyen okozott némi örömet a természeti jelenség. Mégpedig Ausztriában, ahol az iskolai hiányzáshoz általános és egyetemes jogot adott a diákoknak az oktatási kormányzat.