Nem kétszer, háromszor, hanem 17-szer(!) kisebb az esélye annak, hogy egy teljesen beoltott, koronavírussal fertőzött személy kórházba kerüljön, mint egy be nem oltott személy. Egy teljesen beoltott személy intenzív osztályra kerülésének esélye pedig 33-szor (!) kisebb – írja a rivm.nl cikkére hivatkozva az mfor.hu.
Azt már mi tesszük hozzá: ez olyan jelentős különbség, amivel talán az oltástól ódzkodókat is meg lehetne győzni, ha készülne hasonló tanulmány Magyarországon is. Persze lehet, hogy készül, csak épp az emberekhez nem jut el, akiket folyamatosan edukálni kéne az oltásról.
A rivm.com - amely egyébként a holland Országos Közegészségügyi és Környezetvédelmi Intézet Egészségügyi, Jóléti és Sportminisztériumának a honlapja - azt is írja, hogy az országban a 18 éves vagy annál idősebb emberek 84 százaléka be van oltva, s ez az arány ha lassan, de még mindig emelkedik.
A 2021. október 31-ig bezárólag végzett holland kórházi és intenzív osztályos felvételek új elemzései pedig azt mutatják, hogy a COVID-19 elleni védőoltás továbbra is nagyon hatékony a kórházi felvételek (94 százalék) és az intenzív osztályon történő felvételek (97 százalék) megelőzésében, és a hatékonyság július és október között szinte változatlan maradt.
Tehát a COVID-19 miatti kórházba kerülés kockázata 17-szer kisebb a teljesen beoltott embereknél, mint a be nem oltottaknál. Az intenzív osztályra kerülés kockázata 33-szor kisebb.További részletek laptársunk, az mfor.hu cikkében.