Kormányzati vezetők képzése a fenntartható fejlődés jegyében

A napokban kezdődött el, az a két részből álló képzés, amelynek célja felsővezetők továbbképzése a fenntartható fejlődés jegyében. A programot az olasz Környezetvédelmi Minisztérium támogatja. Hazánk szakemberei mellett a most zajló szakaszban bolgár, horvát, lengyel, román és szlovén kormányzati vezetőket várnak a szervezők. A program gerincét a szociális és környezeti problémák megoldási lehetőségei és a gazdasági fejlődés közötti sokrétű összefüggések alkotják.

A fenntartható fejlődés gondolata a 70-es években fogalmazódott meg, a gazdasági növekedés természeti erőforrásokra gyakorolt káros hatásaira reagálva. Végső soron a fenntartható fejlődés az élet minőségének javítását célozza úgy, hogy a föld erőforrásai hosszútávon fenntarthatók, kiaknázhatók maradjanak. Létbiztonságunk, fejlődésünk, jólétünk elsősorban egy egészséges és változatos környezet meglététől függ. A természeti erőforrások kiaknázása, a környezetszennyezés megelőzése, a természetes élőhelyek megőrzése fontos elemei a szegénység visszaszorításának, az életminőség javításának.

A most induló képzési program megvalósítása során −Olaszország Környezetvédelmi Minisztériumának támogatásával− országonként 6-10 felsőszintű vezető képzésére nyílik lehetőség. A programba Bulgária, Horvátország, Magyarország, Lengyelország, Románia és Szlovénia minisztériumainak azon legmagasabb szintű döntéshozóit hívják meg, akik a kormányzati munkájuk során a legtöbbet tehetik a fenntartható fejlődés koncepciójának megvalósításáért. Így a képzésben nem csak a környezetvédelem, hanem az oktatás, az egészségügy, a területfejlesztés, a pénzügy és a belügy területéről is lesznek meghívottak.

A szeminárium programja három szakaszból áll. Közülük az elsőt Szentendrén, míg a másik kettőt Velencében tartják majd meg. A képzésben kiemelt szerepet kapnak a víz- és energiagazdálkodás, valamint a fenntartható fejlődéssel összefüggő törvényhozási gyakorlat kérdései. A képzés oktatói a fenntartható fejlődés témájának nemzetközi szaktekintélyeiből állnak össze. Így az előadók között található – többek között – Láng István professzor, a Magyar Tudományos Akadémia tagja és Jacquline M. McGlade, az Európai Unió Környezetvédelmi Ügynökségének igazgatója. 2004-ben még egy alkalommal, októberben indul hasonló szeminárium.

Véleményvezér

Mulatságba fordult a magyar focibajnokság közvetítési jogának aukciója, senki nem jelentkezett

Mulatságba fordult a magyar focibajnokság közvetítési jogának aukciója, senki nem jelentkezett 

A politikusok, fene nagy étvágyukban, a sportot is bekebelezték.
Bezárási hullám Orbán Viktor szülőföldjén?

Bezárási hullám Orbán Viktor szülőföldjén? 

4 csillagos szállodát, stadiont zárnak be?
Halálzóna lett Ukrajna keleti része

Halálzóna lett Ukrajna keleti része 

Hatalmas emberveszteségeket szenvednek el az oroszok.
Teljes drónblokádot hirdetett Donyeck útjaira az ukrán hadsereg

Teljes drónblokádot hirdetett Donyeck útjaira az ukrán hadsereg 

A blokád lett a háborúk kulcsszava.
Beindultak a magyarok, dőlnek a részvételi rekordok

Beindultak a magyarok, dőlnek a részvételi rekordok 

Tényleg a demokrácia ünnepe lesz a nap.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo