Kockázati tőkével "vonzott" munkaerő

A kockázati és magántőke által finanszírozott cégekben foglalkoztatottak számának növekedése nyolcszorosa volt az EU 25 tagállamában mért növekedési ütemnek.

Tudni szeretné, mi vár Önre 2025-ben?
Mit okoz, hogy ingatlancélra is elkölthetőek a nyugdíjmegtakarítások?
Hogyan érinti ez a piacokat, merre mennek az ingatlanárak és az épitőipari árak?
Pogátsa Zoltán, Farkas András, Nagygyörgy Tibor
és sok más kíváló szakértő ezúttal élőben osztja meg nézeteit!

Találkozzunk személyesen!

2024. november 21. 16:00 Budapest

Részletek és jelentkezés itt

Az Európai Unió, Svájc és Norvégia kockázati és magántőke által finanszírozott cégei 2000 és 2004 között egy millió új állást hoztak létre, ezen belül a kivásárlás útján finanszírozott cégekhez 420 ezer, a kockázati tőkével finanszírozott cégekhez 630 ezer munkahely teremtése kapcsolódik - derül ki abból a tanulmányból, amely a Magyar Kockázati és Magántőke Egyesület (MKME) gondozásában jelent meg Magyarországon. Az EVCA (Európai Kockázati és Magántőke Egyesület) számára a Müncheni Műszaki Egyetemen készített elemzésből az is kiderül, hogy a kockázati és magántőkével finanszírozott kivásárlásoknak jelentős szerepe van az új munkahelyek teremtésében. A kockázati és magántőke által finanszírozott cégekben foglalkoztatottak száma ezen időszakban átlagosan évi 5,4 százalékkal nőtt. Ez nyolcszor nagyobb, mint az EU 25 tagállamában mért éves 0,7 százalékos növekedési ütem. Ezen cégek 2004-ben már közel 6 millió embert foglalkoztattak  - ami a 200 millió fős gazdaságilag aktív európai népesség 3 százalékának felel meg -, a 6 millió dolgozóból 5 millió fő a kivásárlás útján finanszírozott cégeknél található. A kivásárlás útján finanszírozott cégek közül a leggyorsabb létszámnövekedés a száz főnél kisebb vállalkozásoknál volt tapasztalható. E cégek évente átlagosan 7 százalékkal növelték létszámukat 1997 és 2004 között. Míg a kockázati tőkével finanszírozott cégek közül a legnagyobb létszámnövekedés a 20 főnél kisebb vállalkozásoknál jelentkezett, e cégek éves átlagban 70 százalékkal növelték létszámukat ugyanebben az időszakban.

A felmérésbe bekerült cégek évente átlagosan 3,4 millió eurót fordítottak K+F tevékenységre. Így az egy foglalkoztatottra jutó átlagos K+F ráfordítás 50,5 ezer  euró volt, tehát hatszor több mint az EU 25 tagállamában az 500 legnagyobb K+F ráfordítású cégnél, ahol az egy főre eső ráfordítás 8,5 ezer  euró volt. A kockázati tőkével finanszírozott társaságoknál 2004-ben minden harmadik munkavállaló K+F területén dolgozott, és 13 százalékuk Ph.D. vagy ennek megfelelő fokozattal rendelkezett.

Hasonló felmérés még nem készült Magyarországon, ezért a Magyar Kockázati és Magántőke Egyesület legutóbbi májusi elnökségi ülése döntött egy, a magyarországi kockázati tőke befektetések munkahelyteremtő hatásáról szóló felmérés elkészítéséről. Ennek adatait ez év őszén teszi közzé az MKME.

Véleményvezér

Kövér László gigabüntetést osztana az új-zélandi parlamentben

Kövér László gigabüntetést osztana az új-zélandi parlamentben 

Rendet kellene tenni az új-zélandi parlamentben.
Ünnepélyes keretek között adtak át 200 méter felújított járdát

Ünnepélyes keretek között adtak át 200 méter felújított járdát 

Nagy az erőlködés a Fidesznél a sikerélményekért.
Ömlik az uniós pénz Lengyelországba

Ömlik az uniós pénz Lengyelországba 

Húznak el tőlünk a lengyelek, de nagyon.
Közeli nagyvárosok, ahol másfélszer többet kereshetsz, mint Budapesten

Közeli nagyvárosok, ahol másfélszer többet kereshetsz, mint Budapesten 

Van-e még lejjebb, vagy már a gödör fenekén vagyunk?
Magyar Péter kiosztotta Orbán Viktort a nyugdíjasok helyzete miatt

Magyar Péter kiosztotta Orbán Viktort a nyugdíjasok helyzete miatt  

A miniszterelnök magára hagyta a magyar idős embereket.

Info & tech

Cégvezetés & irányítás

Piac & marketing


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo