Magyarországon a legalább hat hónapos korú krónikus betegeknek, a terhes nőknek, valamint az egészségügyi dolgozóknak ajánlott a H1N1 vírus elleni védőoltás beadása. Krónikus betegségnek minősülnek az idült légúti betegségek, a krónikus szív- és érrendszeri betegségek és a veleszületett vagy szerzett immunhiány.
A rizikócsoportok kialakítására azért van szükség, mert az unió egészségbiztonsági bizottsága, illetve a korai figyelmeztető és gyorsreagálású hatóságok (HSC/EWRS) szerint a rendelkezésre álló oltóanyag kezdetben a teljes lakosság beoltására valószínűleg nem lesz elegendő.
A krónikus beteg közül elsőként azokat oltják be, akiknek a legsúlyosabbak a tünetei. Ezt követően a rizikócsoportok tagjait oltják be, majd a lakosság beoltása mindaddig folytatódik, amíg az egyes országok nem teljesítik saját oltási tervüket.
A tagállamok szakemberei által elfogadott nyilatkozat ezen az oldalon érhető el. A H1N1 jelű vírus elleni védekezésről bővebben az Európai Bizottság közegészségüggyel foglalkozó oldalán található bővebb információ.
Ki kaphat először oltást H1N1 ellen?
Az unió tagállamainak szakemberei által kedden (2009. augusztus 25.) elfogadott közös uniós nyilatkozat értelmében minden tagországnak joga van arra, hogy maga határozza meg a H1N1 jelű vírus elleni védekezési stratégiáját, illetve nevezze meg a lakosság olyan csoportjait (rizikócsoportokat), akiknek ajánlott a nemrég kifejlesztett védőoltás beadása.
Véleményvezér

Aranyat fognak érni a munkaerőpiacon a nyugdíjas 3, vagy több gyermekes nagymamák
A szavazatszerző kampányban nem biztos, hogy mindent jól átgondoltak.

Elképesztő luxusban élnek a NER-cicák, erről közölt képeket Hadházy Ákos
Jól megy a NER körüli hölgyeknek. Méghogy nem szeretik a gyengébb nemet a fideszesek.

Aggasztó, hány évig élnek a magyarok – Romániában és Bulgáriában is jobb a helyzet
A két ország újabb listán ver minket.

A magyar idősek számíthatnak a legrövidebb élettartamra az EU-ban
Még Bulgáriában és Romániában is tovább élnek az idősek.