A több mint 1200 válaszadó megkérdezésével készült felmérés, melyet az ELTE TÁTK ismertetett, az idősgondozással foglalkozó Home Instead Senior Care megbízásából készült. A Marist Institute for Public Opinion által elvégzett kutatás során arra keresték a választ, hány éves kortól tekintenek valakit idősnek az egyes generációk. A válasz attól függ, a megkérdezés pillanatában hány éves a válaszadó. (Ön tudja, hogy hány évesen mehet nyugdíjba? A változásokról szóló összefoglalónkat itt olvashatja.
A válaszok szerint a milleniumi generáció tagjai, vagyis a ma húszas, kora harmincas éveikben járó fiatalok a 62 éves kor elérésétől számítják az időskort. Szüleik, a hatvanas, hetvenes években született X generáció szerint a 71 éves kor az öregség kezdeti határa. A II. világháború utáni baby boom idején született nagyszüleik már a 77 évet jelölik meg korhatárként, míg a század első évtizedeiben született dédszüleik 81. életévtől gondolják az öregség beköszöntét. Az egyes generációk, bár eltérő kort jelöltek meg idősnek, egyaránt szeretnének sokáig élni. Minden generációban a többség örülne, ha 90. születésnapját még megélhetné, igaz valószínűsítik, hogy nyolcvanas éveik elejéig élnek majd. A kutatás szerint így is mindkét várakozás túlmutat a jelenlegi, 78 év körüli várható élettartamon.
A kutatás érdekessége, hogy a két nem tagjai is másképp gondolkodnak az öregségről. A férfiak átlagosan a 70 éves kortól számítják az öregséget, míg a nők az idős kor kezdetét 76 évre teszik.