Az Egyesült Államok kiemelkedik a nyugati országok közül, az amerikaiak 44 százaléka azt mondja, hogy naponta imádkozik.
Az ima a spirituális kifejezés egyik leggyakoribb formája világszerte. Az imádkozás gyakorisága azonban kultúránként, vallásonként és régiónként nagyban változik.
A Pew Research Center felmérése 35 országról ad képet, a világ népességének körülbelül feléről. Jellemzően azok az országok nem szerepelnek a listán, amelyekben e témáról nincsenek adatok.
A napi ima számos túlnyomórészt vallásos ázsiai, afrikai és latin-amerikai ország társadalmi és kulturális szövetének szerves része. Ezzel szemben a szekuláris nyugati országokban az emberek ritkábban imádkoznak.
Indonézia vezeti a listát, lakosságának 95 százaléka – 269 millió ember – imádkozik naponta. Abszolút számokban azonban India áll az élen, több mint 1 milliárd ember mondja, hogy naponta imádkozik, ami a lakosság 71 százalékát jelenti.
Afrikában Kenyában és Nigériában a legmagasabb még a napi ima aránya. További magasan vallásos országok közé tartozik Malajzia, a Fülöp-szigetek és Banglades, ahol az iszlám és a kereszténység a domináns vallás.
Az imádságokban vezető országok polgárai egyben nagyon vallásosak is. Például az indonézek 100 százaléka és az indiaiak 99 százaléka tartozik valamilyen valláshoz. Ezek az arányok sokkal alacsonyabbak a fejlett nyugati országokban.
Bár a legtöbb nyugati országban alacsony a napi ima aránya, az Egyesült Államok kiemelkedik, több mint 149 millió amerikaival. Ez a lakosság 44 százaléka, az érintettek pedig sok fajta valláshoz tartozónak vallják magukat. A világi európai országokban, mint például Svédország, Franciaország és Németország, a lakosság kevesebb mint 20 százaléka imádkozik naponta.