A testtömeg-index, annak megállapítására szolgál, hogy valakinek a magasságához viszonyítva, mennyire ideális a testsúlya. A Wired magazin 1955 decemberétől napjainkig követte nyomon a Playboy magazin kihajtható poszterein szereplők adatait, és az értékek megdöbbentő mértékben csökkentek Marilyn Monroe óta. Míg ötven éve 19.4 volt a hónap lányainak átlagos testtömeg indexe, addig idén 17,6, ami 180 centiméteres magasság mellett kevesebb, mint 57 kilós testsúlyt jelent, azaz kórós soványságot.
Miközben az átlagos testtömeg érték amerikai nők esetében 28 felett van a Playboyban szereplő lányok értékei lassan már a japán rajzfilmek hősnőinek a jellemzésére is megfelelőek lennének. Vajon miért ébreszt vágyakat a magazin olyan nők után, akikhez hasonlóak, szinte sohasem járnak az amerikai utcákon?
Elképzelhető, hogy a megdöbbentő értékeknek az, az oka hogy nem a valóságos számok szerepelnek a Playmatek adatlapján, ahol a modellek érdeklődési köre és kedvenc filmjei mellett a magasságáról, testsúlyáról és mellbőségéről is lehet információkat szerezni. A kihajtható poszter melletti számok ugyanis vagy maguktól a szereplőktől származnak, vagy pedig a szerkesztőktől. Abban az esetben, ha hamis adatokat tettek közzé, felvetődik a kérdés, hogy miért gondolják azt, hogy a férfiak ezeket az értékeket tartják ideálisnak.
A legmegdöbbentőbb változást azonban a mellbőséggel kapcsolatos adatok mutatják. Míg a mellkas kerületét mérő érték jelentős mértékben csökkent a mellméretek (az, az érték, amiket például melltartó vásárlásnál érdemes észben tartani) nem változtak hosszú évek óta. Bár a Playboy magazinban soha nem írnak arról, hogy a képeken szereplőknek vannak -e implantátumaik, ezeket az adatokat azért nehéz lenne az evolúcióval magyarázni.
A nők jelentős része természetesen szeretne megfelelni a férfiak által idealizált testképnek. Lehet azonban, hogy nem szerencsés egy olyan alakot idealizálni, ami természetes úton a legritkább esetben jön létre. Amerikában közel háromszázötvenezer mellnagyobbítást végeztek 2007-ben.