Az úgynevezett strukturális programokból, az uniós felzárkóztatási politika legfontosabb eszközeiből összesen 24 milliárd euró áramlik a tíz új tagállam gazdaságába a következő három évben. Ebből a hatezer milliárd forintnyi összegből hazánknak kétmilliárd euró (nagyjából ötszázmilliárd forint) jut.
Balázs Péter regionális fejlesztésért felelős uniós biztos szerdai sajtótájékoztatóján elmondta, a pénzek hatékony felhasználása a következő két és fél évben azért is fontos, mert ez alapján lehet majd érvelni, hogy a következő, 2007-2013-as pénzügyi időszakban is jelentős összegeket szánjon az EU a felzárkóztatási politikára.
Balázs Péter nem akart találgatásokba bocsátkozni arról, hogy az új tagországok a nekik szánt pénz hány százalékát tudják elkölteni 2007-ig. Úgy vélte ugyanakkor, hogy az alapfeltételek megvannak, az intézményi-jogi háttér tisztázott, és nagyon bízik abban, hogy nem lesz probléma a támogatások felhasználásával.
A Magyarországra szánt pénzeket elsősorban munkaerő-fejlesztésre, a gazdasági versenyképesség növelésére, a közlekedési infrastruktúra fejlesztésére, környezetvédelemre, valamint vidékfejlesztésre szánják.
Huszonnégymilliárd euró a „tizeknek”
Az Európai Bizottság szerdán jóváhagyta a tíz új tagállam nemzeti fejlesztési programjait. Ez lehetővé teszi a legfontosabb brüsszeli felzárkóztatási támogatások lehívását, mely célra a tizeknek 24 milliárd euró jár. Hazánk ebből kétmilliárd euróval részesedhet.
Véleményvezér
Mulatságba fordult a magyar focibajnokság közvetítési jogának aukciója, senki nem jelentkezett
A politikusok, fene nagy étvágyukban, a sportot is bekebelezték.
Nyugdíjazott fegyvereket küld Belgium Ukrajnának, drónok ellen teljesen jók
Ezt se gondolta volna senki.