Ennek megfelelően a fiatalok elnézőbbek a celebek politikai állásfoglalásaival kapcsolatban, közel annyian tartják kifejezetten helyesnek (33 százalék) az ilyen típusú állásfoglalásokat, mint helytelennek (40 százalék).
Ezzel szemben az idősek körében sokkal elutasítóbb az ezzel kapcsolatos uralkodó attitűd: a 60 év felettiek 56 százaléka helytelennek és 23 százaléka helyesnek tartja, amikor a celebek politizálnak. Érdekesség, hogy a pártpolitikai szakadék is kifejezetten széles ebben a kérdésben: míg a kormánypártiak egyértelműen a celebek távolmaradását preferálják (60 százalék ellenzi, 20 százalék helyesli), addig a Tisza-szavazók inkább elvárják a celebektől a politikai állásfoglalást (47 százalék szerint helyes, 37 százalék szerint helytelen).
10-ből 4 magyar esetén legalább egyszer (24 százalékánál pedig többször is) előfordult, hogy egy adott celeb politikai véleménynyilvánítása miatt hagyott fel a celeb követésével. A fenti eredményeknek megfelelően inkább az idősek érzékenyebbek a celebek politikai megnyilvánulásaira: a 60 év felettiek körében 48 százalék követett már ki celebet ilyen okból. A fővárosiak körében még ennél is magasabb, 53 százalékos ez az arány.
Ehhez kapcsolódóan a szűk többség (53 százalék) elég, vagy nagyon gyakran tapasztalja, hogy egyes celebek igyekeznek saját politikai nézeteiknek megfelelően befolyásolni a követőiket.
A celeb világ átpolitizáltsága Magyarországon tehát általános jelenség, legalábbis a lakossági percepciók szintjén. Pártok politikai kampányaiban is a többség szerint fontos (47 százalék), vagy központi (12 százalék) szerepet töltenek be a celebek és csak 16 százalék gondolja úgy, hogy egyáltalán nincs fontos szerepük ezekben a kampányokban.