A britek többségében emocionális alapon döntenek, ám a felmérés szerint a gyors döntéshozatalban az is szerepet játszik, hogy viszonylag szűkös a lakáskínálat Londonban, éppen ezért a vevők félnek, hogy mások elviszik az orruk elől a lakást. (Ezzel szemben itthon pangott a lakáspiac) A gazdagabb környékeken ez Budapesten sincs máshogy, hiszen a frekventált helyen épülő, jó minőségű lakások gyorsan fogynak, ha nem is olyan tempóban mint Londonban - derül ki a Sasad Resort és az Otthon Centrum szerkesztőségünkhöz eljutatott közös gyorselemzéséből.
A tanulmány szerint a tízmilliárd forint beruházással épülő lakóparkok első ütemének 71 százaléka már tervezőasztalról elfogyott néhány hónap alatt. Persze nem mindenki tud gyorsan dönteni - ez inkább a gazdagokra jellemző -, de a határozott elképzeléssel és anyagi hátérrel rendelkező érdeklődők/vásárlók itthon is viszonylag gyorsan, átlagosan két hét alatt döntenek. Ennyi idő szükséges ugyanis a tervek áttekintéséhez, illetve a hitelkonstrukció kiválasztásához. (Peter L. Murray, a Harvard Egyetem professzora nemrég egy tanulmányában azt állította, hogy az ingatlankereskedelem szabályainak lazítása nem vezet sem alacsonyabb költségekhez, sem jobb szolgáltatáshoz)
A szegényebb rétegeknél azért is tart hosszabb ideig a választás az elemzés szerint, mert a kisebb lakást vásárlók a legkörültekintőbbek, sok esetben százezer forint különbség dönti el, hogy mit is vesz meg a potenciális vevő - márpedig ilyen tételeknél inkább körülnézünk a lehetőségek között.