Gyerekprogramokat is ígérnek a vendégeknek az erdőbényei borászok. Augusztus 12-14. között Bor, mámor, Bénye címmel Tokaj-hegyalja és a Zemplén legizgalmasabb bor, gasztronómiai és művészeti fesztiválját szervezik a kis településen, de a hegy levéhez - azaz a borhoz, vagy a törkölyhöz - a gyerekek természetesen nem juthatnak hozzá. A szülők is inkább a választékra - mert most már egy ideje az is van Erdőbényén - koncentrálhatnak, s nem a mámor túlzott szintjeinek elérésére.
Erdőbényét kevéssé jegyzik azok, akik nem ismerik eléggé a térséget és a „Tokajit". Az tény, hogy a 37-es országúton a környékre érkezők a Tokaj-hegyhez képest az „átellenes" oldalon találják meg a Zemplén déli lejtőjén épült - régen legyes Bényeként is „csúfolt" - falut, amelyiknek azonban nagyon is ismert szomszédja Tolcsva. E két település határában is ugyan azokat a szőlőfajtákat művelik meg, ugyanazokat a borászati megoldásokat alkalmazzák a helybéliek, mint Tokajban, Tarcalon, Bodrogkeresztúrban élő gazdatársaik. De azok, akik tudják az árnyalatnyi különbségeket is, ízlelőbimbóik segítségével többnyire kóstoláskor megmondják, Tolcsván, Bényén szüretelt szőlőből készült bort görgetnek le a torkukon, vagy például tarcalit. Talán egy kicsit testesebbek, talán egy kicsit karakteresebbek az előbbiek.
De ebből a különbségből akár észre vesz valamit, akár nem a fesztiválra érkező, csak nyerni fog. A Tokaj Renaissance Egyesület közleményéből ugyanis kitűnik, a rendhagyó, a kicsiny település több helyszínén zajló, jazz és népzenei koncertekkel, kiállításokkal, s persze gyerekprogramokkal rukkolnak elő a házigazdák, s csak ezek mellett invitálják a vendégeket az erdőbényei borászatok kertjeibe. Oda, ahol természetesen nemcsak bort kóstolhatnak a látogatók, hanem a legjobb zempléni éttermeknek a tokaji borokhoz komponált ételeit is elfogyaszthatják. Az árnyas kertek amúgy ugyancsak helyszínei a koncerteknek és kiállításoknak. Azt vélelmezik a bényeiek, hogy a látogatók a néhány - itt-ott hegynek tartó, egy szuszra fárasztó - utcán végigsétálva, a házakba betérve, illetve a fesztivál helyszínen más és más hangulattal lehet találkozni, igazi egyéniségekkel megismerkedni. A fesztiválon tizenkét bényei borászat kínálatát kóstolhatják meg az idelátogatók.
Az elmúlt évtizedben - erre példa Erdőbénye is - alapvetően megváltozott a borvidék gazdálkodása, s bár két fő csoportosulás, egyesület igyekszik saját marketing- és üzletfelfogását érvényesítve a piacon teret nyerni, az egységesnek tűnik, hogy meghatározó kategóriává vált a kisebb és nagyobb pincészetek számára a minőség. A csak szőlőt termesztő gazdák is alávetik ma már magukat a felvásárlással is foglalkozó borászatoknak, betartják a szerződésben előírtakat.
A Tokaj Reneszánsz Egyesület - mely 1995-ben alakult - a tokaj-hegyaljai borászat mértékadó, elismert szakmai szervezetéve immáron. Tagjai között megtalálni azokat a vállalkozásokat, amelyek külföldi tulajdonosokkal rendelkeznek, s mindegyik jelentős befektetésekkel, a minőség megőrzésével és javításával operál, betartva a borvidékre vonatkozó írott és íratlan törvényeket.