A lépéseket azt követően teszik meg, hogy a „MeToo” mozgalom kezdeményezőinek leleplezései és más botrányok következtében neves színészek, rendezők méltatlan tetteire, kijelentéseire derült fény – ami erkölcsi és anyagi kárt is okozott a stúdióknak.
Legutóbb Kevin Hart ügye: az ismert fekete-amerikai színészt kérték fel műsorvezetőnek az Oscar-díjak idei átadásánál. Ezután kiderült, hogy Hart a múltban egész sor homofób tartalmű twittert küldött. A művész a botrány kitörése után bocsánatot kért az érintettektől – és lemondott az Oscar-gála vezetéséről.
A hasonló esetek megelőzésére most munkát kapnak különleges biztonsági cégek, amelyekben korábban kormány-
Különös tekintettel arra, hogy a világhálón immár szinte minden hozzáférhető: évtizeddel korábbi twitter-üzenetek, az érintett ifjúságának iskolai képei és egyetemi dolgozatai – és megfelelő felkészültséggel az is előkeríthető, amit töröltek. Márpedig ha valahol, valamilyen bizonyítékra találnak arról, hogy az illető bármikor életében rasszista, nőgyülölő, homofób kijelentést tett, ilyesmit írt, ha vitatható környezetben mutatkozott, a kialakult légkörben ez elég lehet ahhoz, hogy meggondolják: lehet-e alkalmazni. Vagy azt javasolják, ha nagyon szükségük van a gyanúba keveredettre: vállalja, ami kiderült és kérjen bocsánatot, határolja el magát a történtektől.
(Forrás: The New York Times)