A működő gazdasági szervezetek száma 2003. II. negyedév

A működő gazdasági szervezetek száma 2003. június 30-án 28 ezerrel haladta meg az előző év azonos időszakit, ezen belül a működő társas vállalkozások száma közel 26 ezerrel, a működő egyéni vállalkozások száma viszont alig 400-zal emelkedett.

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

2003. június 30-án a működő társas vállalkozások 46, az egyéniek pedig 54%-ot képviseltek a működő vállalkozásokon belül. A működő társas és egyéni vállalkozások aránya az elmúlt évek tendenciáját követve változott, ez az arány egyre nagyobb mértékben tolódik el a társas vállalkozások irányába. Egy évvel ezelőtt az összes működő vállalkozás között a társas vállalkozások aránya 44%, az egyénieké 56% volt. Az elmúlt 12 hónap során a társas vállalkozások száma 7%-kal bővült, eközben a működő egyéni vállalkozások száma alig változott.

Területi eloszlás: 2003 II. negyedévének végén a vállalkozások 39,2%-át a közép-magyarországi régióban jegyezték be. Az észak-alföldi és a dél-alföldi régióban 11,5 illetve 11,4%-uk, a többiben 8,8–10,3%-uk működött. A társas vállalkozásokat vizsgálva a közép-magyarországi régió jelentősen kiemelkedik, 2003. június 30-án az összes társas vállalkozás 50,7%-a itt működött, míg a többi régióban megoszlásuk 7,2–9,5% volt. Az egyéni vállalkozások tekintetében kiegyenlítettebb a területi eloszlás. Közép-Magyarország 29,4%-os részesedését a többi régió 10,0–13,6%-kal követi.

Főtevékenység szerint a legtöbb működő vállalkozás az „Ingatlanügyletek, gazdasági szolgáltatás” nemzetgazdasági ágban tevékenykedett (30,1%), ezt követte a „Kereskedelem, javítás” (22,2%), majd közel azonos arányban az „Ipar” (9,4%) és az „Építőipar” (9,1%). A többi nemzetgazdasági ág részesedése a következő volt: „Egyéb közösségi, személyi szolgáltatás és egyéb tevékenység” 6,7%, „Szállítás, posta, távközlés” 5,1%, „Szálláshely-szolgáltatás, vendéglátás” 4,7%, „Mezőgazdaság, erdőgazdálkodás” 4,6%, „Egészségügy” 2,8%, „Pénzügyi tevékenység” 2,7%, „Oktatás” 2,6%.

Létszám-kategóriák szerint 2003. június végén a működő vállalkozások legnagyobb része foglalkoztatottak nélkül (vagy ismeretlen számú foglalkoztatottal) tevékenykedett (62,8%), jelentős arányt képviseltek még az 1–9 fős vállalkozások (33,4%). A működő vállalkozások 3,7%-a 10–249 fő közötti munkavállalót, ennél nagyobb létszámot alig több mint 0,1%-uk foglalkoztatott.

Véleményvezér

Meddig élnek a magyarok?

Meddig élnek a magyarok?  

A várható élettartamot tekintve Szlovénia lekörözte Ausztriát.
Bajban a NER cégek a tőzsdén

Bajban a NER cégek a tőzsdén 

Egyszerre több NER cég került gyengülő pozícióba.
Orbán Viktor barátja teljesen más irányba megy, mint a magyar miniszterelnök gondolta

Orbán Viktor barátja teljesen más irányba megy, mint a magyar miniszterelnök gondolta 

Argentína teljesen más modellt választ, mint Magyarország.
Magyarország jobban teljesít, ja mégsem

Magyarország jobban teljesít, ja mégsem 

Valami újat kellene végre kitalálniuk a magyar országvezetőknek.
Milliós kórházvezetői fizetések, Hadházy Ákos felháborodott

Milliós kórházvezetői fizetések, Hadházy Ákos felháborodott 

Bérharc az egészségügyben.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo