A dokumentum részben egy internetes közvélemény kutatásra épül, amely szerint a hollandok 65 százaléka úgy gondolja, hogy nincs szükség a meglévő alapszerződések módosítására, és a válaszadók 50 százaléka szerint arra végképp nincs szükség, hogy az alapszerződés Alkotmány formájában fogalmazódjon meg. Az elemzés szerint azonban a kép sokkal árnyaltabb. A hollandok ugyanis túl gyorsnak érzik az integrációt, ám a menekültügyben, a terrorellenes intézkedések terén, a környezetvédelemben valamint az energiaügyekben szorosabb együttműködést szeretnének.
A kutatás szerint hollandok erőteljesen ellenzik az EU bővítését. A román és a bolgár tagságot 55, Bosznia-Hercegovina tagságát 59, Szerbia és Montenegró belépését 62, Albánia csatlakozását 64 és Törökország tagságát 69 százalékuk utasítja el.
A kormány a dokumentumban kijelenti, hogy az Alkotmányt nem bocsátják még egyszer népszavazásra, de Hollandia 2008 után nyitott az EU intézményi reformjára. A dokumentum szerint a bővítéssel kapcsolatos stratégia a csatlakozási feltételek szigorítása lehet.