A nyilvánosságra került nyomozati anyag szerint Schadl Györgynek sikerült bejutnia a Fővárosi Törvényszék elnökéhez annak érdekében, hogy az egyik bírót eltettesse az útból.
A dokumentumok szerint Tatár-Kis Péter azt közölte Schadlel, hogy kirúgni ugyan nem tudja a kellemetlenné vált kollégáját, de „diszkomfortossá tenni az életét és csoportvezetői megbízást visszavonni, azt lehet, ha indokolt”. Ez a mondat így azért nagyon szomorú, mert korábban a kkv-k ügyvédje, dr. Ésik Sándor már jelezte nekünk, hogy Magyarországon az igazságszolgáltatás függetlensége a gyakorlatban nem biztosított, mert a bírókat külső nyomás alá lehet helyezni. „Hiába van papíron bírói függetlenség, tudnak ártani a renitenskedőknek.” Tatár-Kis Péter mondatában az is szomorú, hogy nem megvédte kollégáját a külső támadástól, kikérve magának egyáltalán a beavatkozási szándékot, hanem inkább együttműködő attitűdöt tanúsított. Ezt Schadl György valószínűleg annak köszönhette, hogy egy igazságügyi miniszterhelyettes hátszelével érkezett.
A nyomozati anyagban foglaltak megismerését követően az Országos Bírói Tanács fegyelmi eljárás azonnali megindítását szorgalmazta, ki is mondva, a Fővárosi Törvényszék elnöke, Tatár-Kis Péterrel szemben. Erre reagált most az Országos Bírósági Hivatal elnöke, aki egyedül jogosult ilyen eljárást indítani a Fővárosi Törvényszék elnöke ellen. Senyei György Barna szerint a bíróságok szervezetéről és igazgatásáról szóló 2011. évi CLXI. törvény 76. § (6) bekezdésének b) pontja alapján elrendelt igazgatási célvizsgálat egyelőre elegendő az ügyben és ezért nem kezd most fegyelmi eljárást Tatár-Kis Péterrel szemben. Ahogy fogalmaz, a jelenleg rendelkezésre álló információk alapján a célvizsgálat szükséges és egyben elégséges eszköze a bíróságok függetlensége és pártatlansága védelmének.
Éppen a bírói függetlenség védelme – és a tisztességes eljáráshoz való jog – indokolja, hogy fegyelmi eljárás kezdeményezésére ne csupán a sajtóban megjelent információk, hanem szabályozott eljárás során megállapított tények alapján kerüljön sor. A célvizsgálat lefolytatása ekként elengedhetetlen bármely esetleges további eljárás és intézkedés megtételéhez – erre figyelemmel fegyelmi eljárás megindításának kezdeményezése jelenleg még idő előtti volna.