2014 utolsó negyedévében az egyérintéses tranzakciók száma éves szinten 174 százalékkal nőtt Európában, míg a kártyabirtokosok 20 százalékkal többet használták egyérintéses kártyájukat. Az Egyesült Királyságban és Lengyelországban az egy érintéssel fizetők csaknem 100%-a teljesen elégedett ezzel a megoldással.
Néhány évvel ezelőtt a tipikus európai polgár pénzérmével fizette volna ki a reggeli kávéját, ma már ez sokkal egyszerűbb és biztonságosabb. Jelenleg több mint 3 millió kiskereskedelmi helyszínen fogadják el az egyérintéses kártyát világszerte, ami azt jelenti, hogy évről évre 56%-kal nő az elfogadóhelyek száma. Ezáltal sokkal kényelmesebb a kártyánkkal, a mobiltelefonunkkal vagy más fizetési eszközünkkel vásárolni. Az egyérintéses fizetés különösen az európaiak körében népszerű: a Cseh Köztársaságban végrehajtott bolton belüli tranzakciók 52%-a egyérintéses, és hasonló növekedési tendenciákat láthatunk Lengyelországban (33%), Magyarországon (18%) és Szlovákiában (17%) is.
A MasterCard kártyatársaság hazai tapasztalatai alapján 2014 Magyarországon is az egyérintéses fizetés áttörésének éve volt. Ezt támasztják alá a Magyar Nemzeti Bank legfrissebb adatai, melyekből kiderül, hogy megduplázódott az egyérintéses bankkártyák száma tavaly januártól szeptember végéig, meghaladva a 3,3 millió darabot. A Magyar Nemzeti Bank statisztikáiból kiderül: 2014 harmadik negyedévében a hazai, csaknem 86 millió bankkártyás fizetési tranzakcióból már minden hatodik (15%) volt egyérintéses, ami az előző negyedévhez képest 30%-os növekedést jelent mind a fizetések darabszámát, mind összértékét tekintve. Ebben az időszakban a hazai vásárlók minden korábbinál nagyobb összeget, megközelítően 47 milliárd forintot fizettek ilyen módon, ami összesen csaknem 13 millió fizetési tranzakciónak felel meg.
A tömegközlekedési szolgáltatók élen járnak az egyérintéses fizetési eszközök elfogadásában. Londonban több millió ügyfél utazása vált egyszerűbbé és kényelmesebbé azáltal, hogy a londoni közlekedési társaság (Transport for London - TfL) 2014 szeptemberében egyérintéses fizetést vezetett be. Eddig több mint 40 millió utazáshoz köthető olyan fizetés, amit egyérintéses kártyával vagy eszközzel valósítottak meg, ez az induláskor kifizetett utazások közel 12% át jelenti. A szentpétervári metróban pedig az egyérintéses fizetés bevezetése óta az utasoknak már nem kell külön jegyet vagy bérletet vásárolniuk.