Online hirdetések: ki, mikor, mire kattint?

A magyar netezőket a szabadidős programok hirdetései érdeklik, de csábítónak találjuk a távközlési cégek ajánlatait is, nem véletlenül, mert a magyar piacon ebből fut a legtöbb reklám az interneten.

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Megérik online hirdetni – Kép: SXC

Távközlés, pénzügy és kereskedelem területén mérték a legnagyobb részesedést az online hirdetések között az elmúlt fél évben. A Gemius kutatásában szereplő tizenkét közép-kelet-európai ország közül tizenegyben ezekben az ágazatokban működő vállalatok hirdettek a legintenzívebben. A távközlési szolgáltatásokra vonatkozó hirdetések legnagyobb arányban Szlovákiában és Magyarországon (mindkét országban 28 százalék), valamint Lengyelországban (25 százalék) mutatkoztak. (Fontos tudni, hogy a magyar netezők igencsak bosszantónak tartják a videohirdetéseket.)

Viszont a pénzügyi, biztosítási és közvetítői szolgáltatásokkal kapcsolatos hirdetések voltak többségben Szlovéniában (35 százalék), a Cseh Köztársaságban (36 százalék) és Horvátországban (24 százalék). Litvániában, Romániában, Ukrajnában és Lettországban, a legnagyobb arányban a kereskedelmi kategóriában regisztrálták a hirdetési megjelenéseket. Ez 19 százalék a litván és a román piacon, és 17 százalék a lett piacon. A hirdetések viszonylag nagy százaléka volt tapasztalható a „szabadidős" termékek és szolgáltatások területén Litvániában (19 százalék), és a lakberendezés, valamint háztartási berendezések reklámozása területén Bulgáriában (14 százalék).

A magyarok, a lengyelek és a szerbek leggyakrabban a „szabadidő" kategóriájú hirdetésekre kattintottak, a lettek és szlovákok a távközlési vállalatok kreatívjaira, míg a horvátok, csehek, bolgárok a ruhákra és kiegészítőkre, a litvánok utazás, turizmus, szállodák és éttermek ajánlataira, a románok a „kiskereskedelmi" kategória, a szlovének pedig leginkább a háztartási cikkek hirdetéseire kattintottak.

Sajtót akarok, most!
Az induló vagy forráshiánnyal küzdő kisvállalkozások egyik nagy fejfájása, hogyan váljanak ismertté. Sajtóelérési tippek következnek szakértőnktől. Cégvezetők álmodnak meleg tavaszi éjszakákon sajtótájékoztatókról, nulla forintos gerillamarketing-kampányokról, a cégről áradozó blogbejegyzésekről népszerű blogokban… aztán reggel fellapozzák az újságot, és megint valaki más van a Piac&Profit címlapján. Pedig rettentő jó lenne ott lenni, hiszen a befektető, a nagy ügyfél vagy a bizalmatlan tömeg ez alapján fogja felvenni a kapcsolatot a céggel – ha egyszer sikerül odáig eljutni.
 

Véleményvezér

Fordult a kocka, illúziónak bizonyult az a várakozás, hogy Kína lehagyja az USA-t

Fordult a kocka, illúziónak bizonyult az a várakozás, hogy Kína lehagyja az USA-t 

Nem biztos, hogy annyira jó gondolat volt a keleti nyitás. Az USA és Európa vezeti a világgazdaságot.
Aláírásgyűjtő ellenzéki aktivitákat támadtak meg Budapesten

Aláírásgyűjtő ellenzéki aktivitákat támadtak meg Budapesten 

Tettlegesséig fajult a választási kampány a fővárosban.
Magyarországon a legnagyobb az állami beavatkozás mértéke a gazdaságba

Magyarországon a legnagyobb az állami beavatkozás mértéke a gazdaságba 

A nagy újraelosztási ráta ellenére alig jut az egészségügyre.
Argentínában kidobták a korrupt politikai elitet és kilőtt a gazdaság

Argentínában kidobták a korrupt politikai elitet és kilőtt a gazdaság 

Négy hónap alatt tűnt el a költségvetési hiány.
Újra lőnek az ukrán tüzérek

Újra lőnek az ukrán tüzérek 

Nagy hatótávolságú rakétákat is kapnak az ukránok.
Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján

Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján 

A magyar jogásztársadalom levizsgázott.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo