Ezek az idei legjobb irodák

2015. február 5-én ötödik alkalommal került megrendezésre „Az Év Irodája” verseny Díjátadó Gálája a Budapest Music Centerben, amelyen több mint 220 ingatlanpiaci szakember vett részt. A szakmai zsűri 8 kategóriában összesen 9 díjat osztott ki.

A Budapest Music Centerben megrendezett V. Díjátadó Gála ismét rekordot döntött, hiszen minden várakozást felülmúlva a hazai ingatlanpiac legjelentősebb rendezvényén több mint 220 ingatlanpiaci szakember vett részt. Idén a neves szakemberekből álló zsűri 8 kategóriában összesen 9 díjat osztott ki, hiszen az egyes kategóriák győztesei mellett „Az Év Irodája Különdíj” is gazdára talált. Az értékelés a hagyományoknak megfelelően két részből állt: minden kategóriában a közönségszavazást követően a szakmai zsűri előre meghatározott és objektív szempontrendszer alapján értékelte a pályázatokat.

Győztesek:

Az Év Irodája 2014: Dentsu Aegis Network Hungary

Az Év Design Irodája 2014: Viacom

Az Év Irodája 2014 Különdíj: Nitrogénművek Zrt.

Az Év Coworking Irodája 2014: LOFFICE Coworking

Az Év Irodaháza 2014 Közönségdíj: Bank Center

Az Év Új Ingatlanfejlesztése 2014: Eiffel Palace

Az Év Legzöldebb Projektje 2014: Eiffel Palace

Az Év Üzemeltető Cége 2014: Future FM Zrt.

Az Év Ingatlanpiaci Személyisége 2014: Scheer Sándor, Market Zrt.

A verseny címadó kategóriájában összesen 29 cég nevezte be új irodáját, végül a nívós mezőnyben 2015-ben „Az Év Irodája” a Dentsu Aegis Network Hungary munkahelye lett. „Az Év Design Irodája” kategória győztese a Viacom, míg a Nitrogénművek Zrt. irodája különdíjban részesült. A közösségi munkahelyek immár másodszor versenyeztek „Az Év Coworking Irodája” címért, ahol a LOFFICE Coworking lett a befutó, míg „Az Év Irodaháza Közönségdíj” győzteséről, a Bank Centerről ismét a szavazó bérlők dönthettek.

Milyen lesz a jövő irodája?
A munkavállalók több közösségi területet és szellősebb elrendezést szeretnének a Colliers International tanulmánya szerint. Ez az egy főre jutó megnövekedett irodaterület-igénnyel párosul, ami ellensúlyozza és kiegyenlíti a csökkenő népességnek és a rugalmas / irodán kívüli munkavégzésnek hatásait. “Nem gondoljuk, hogy a megváltozott bérlői igények és az irodákban dolgozók létszámának csökkenése összhatásában érzékelhető változás jelentene az irodaterület méretével kapcsolatos elvárásokban a következő 15-20 évre vetítve.” – mondta Damian Harrington, a Colliers International kelet-európai piackutatási igazgatója. “Ami viszont már a jelenben is érzékelhető, és a jövőben is számítunk rá, az a bérelt irodaterület kialakításával kapcsolatos változások.” – tette hozzá Mazsaroff Kata. “A megfelelő munkahely irodakialakítási stratégiája a jövőben egyre nagyobb hangsúlyt kap majd. Amikor egy modern cég új irodaterületet választ, az Y Generáció igényeit is figyelembe kell vennie.”
„Az Év Új Ingatlanfejlesztése” és „Az Év Legzöldebb projektje” címet ezúttal ugyanaz az ingatlanfejlesztés, azaz az Eiffel Palace érdemelte ki, amely korábban már mind a BREEAM, mind a LEED rendszerben kiemelkedő minősítést kapott, és a műemléki felújítás egyik példamutató megvalósításaként vált ismerté. „Az Év Üzemeltető Cége” díj ismét egy új győztest – a Future FM Zrt.-t – köszönthetett a verseny története során, míg „Az Év Ingatlanpiaci Személyisége” a hazai ingatlanfejlesztési piac emblematikus szereplője, Scheer Sándor lett, akinek tevékenysége a Market Zrt. élén immár évtizedek óta meghatározó Magyarországon.

„Nagyon örülök, hogy immár ötödik éve rendezhetjük meg Az Év Irodája verseny nagy sikerű Díjátadó Gáláját, ahol sokan már régi ismerőseink, visszajáró vendégeink, hiszen a magyar ingatlanpiac valójában egy nagy család, ahol nekünk a magas minőséggel kell bizonyítanunk az értékeinket a nagyvilág előtt. A versenyen az elmúlt években indult pályázatokat látva elmondhatjuk, hogy valóban világszínvonalú projekteket, irodákat, ingatlanokat, szakembereket, cégeket ismerhettünk meg. Ami külön öröm számomra, hogy folyamatosan fejlődünk, hiszen egyre többen indulnak az egyes kategóriákban. Idén nyolc kategóriában kilenc díjat osztottunk ki, és minden évben hihetetlenül nehéz dolga volt zsűrinek, most sem volt ez másként, mert szinte valamennyi résztvevő megérdemelne egy díjat. De akik most itt nem nyertek, valójában ők is győztesek, hiszen a széles közvélemény is elismeri teljesítményüket” – mondta Kalmár Zoltán, az Arkon Zrt. üzletágvezetője.

„A versenyen igen erős volt a mezőny. Az épületek szinte mindegyikére igaz, hogy a fejlesztők nemcsak jól értékesíthető épületeket akartak létrehozni, hanem a fellépő igényekre komplex megoldást kerestek. Így a magas építészeti színvonal és a gazdaságos üzemeltetésre vonatkozó törekvés a benyújtott pályaművek döntő többségére jellemző volt, ami mindenféleképpen optimizmusra adhat okot. Pozitív volt azt is látni, hogy mennyire fontos volt az ergonomikus és kényelmes terek létrehozása, a közösségi funkciók kialakítása, a rugalmas térstruktúra megteremtése, valamint az épületek környezetének rendezése” – összegezte a tapasztalatait Finta Sándor, Budapest főépítésze, a szakmai zsűri elnöke.

Véleményvezér

Magyarországon a legnagyobb az állami beavatkozás mértéke a gazdaságba

Magyarországon a legnagyobb az állami beavatkozás mértéke a gazdaságba 

A nagy újraelosztási ráta ellenére alig jut az egészségügyre.
Argentínában kidobták a korrupt politikai elitet és kilőtt a gazdaság

Argentínában kidobták a korrupt politikai elitet és kilőtt a gazdaság 

Négy hónap alatt tűnt el a költségvetési hiány.
Újra lőnek az ukrán tüzérek

Újra lőnek az ukrán tüzérek 

Nagy hatótávolságú rakétákat is kapnak az ukránok.
Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján

Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján 

A magyar jogásztársadalom levizsgázott.
Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában

Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában 

A makulátlanság egy elengedhetetlen szempont Norvégiában.
Lengyelországnak jót tett a kormányváltás

Lengyelországnak jót tett a kormányváltás 

A lengyel gazdasági csoda nem három napig tart.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo