Jobban megy a biztosítóknak

A biztosítási szektor 2015 első fél éves díjbevétele meghaladta a 453 milliárd forintot, az előző év azonos időszakához képest 9,2 milliárd forinttal, 2,1 százalékkal nőtt. A növekedés a nem életbiztosítási üzletág 7 százalékos bővülésével függ össze, miközben az élet üzletág bevételei 2,5 százalékkal csökkentek - közölte a Magyar Biztosítók Szövetsége (Mabisz).

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Kép: Pixabay

A nem életbiztosítási üzletág díjbevétele több mint 229 milliárd forint volt az idei év első hat hónapjában, 15 milliárd forinttal haladta meg a 2014 első félévit. A Mabisz szerint a növekedés jelentős része - 11,7 milliárd forint - a kötelező gépjármű-felelősségbiztosítási (kgfb), a casco, illetve a betegségbiztosítási üzletágak bővüléséből származott. Kiemelték, hogy a kgfb díjbevételek 15,6 százalékkal nőttek, aminek oka egyrészt az átlagdíjak emelkedése a tavalyi első félévi 19 887 forintról 21 910 forintra, másrészt, hogy az újautó értékesítés és a magyarországi forgalomba helyezés volumene is növekedett. A Mabisz statisztikái szerint a kötelező gépjármű-felelősségbiztosítási szerződések száma az egy évvel korábbihoz képest 173 ezer darabbal nőtt.

A casco-biztosítások piaca is lassú növekedést mutatott 2015 első fél évében: a díjbevételek 6 százalékkal, közel 2 milliárd forinttal nőttek, a szerződések száma pedig csaknem 9700-zal emelkedett. A Mabisz kimutatása szerint 4 százalékkal drágultak a casco átlagdíjak az egy évvel ezelőtti 76 181 forintról 79 210 forintra.

Az élet üzletág díjbevétele 5,8 milliárd forinttal csökkent éves szinten. Molnos Dániel, a Mabisz főtitkára a közleményben úgy fogalmazott: az életbiztosítási üzletág csökkenésének hátterében leginkább az egyszeri díjas befizetések zsugorodása áll. Hozzátette: a lakosság már inkább a hosszú távra szóló, folyamatos díjas befektetési termékeket választja, vagyis erősödik az emberekben az öngondoskodás fontosságának felismerése és lépéseket is tesznek jövőbeni biztonságuk megteremtése érdekében.

Viharszezon: ki fizet, ha rádőlt a fa a kocsira?
Az idei évben az átlagosnál gyakrabban fellépő, heves viharok sokszor nem csupán beteg, korhadt, hanem egészséges fákat is kidöntöttek, akár totálkárossá törve az alattuk parkoló járműveket. Célszerű röviden áttekinteni, ilyen esetekben hogyan működik a kártérítés, illetve milyen óvintézkedésekkel csökkenthető ez a fajta kockázat.

Véleményvezér

Fordult a kocka, illúziónak bizonyult az a várakozás, hogy Kína lehagyja az USA-t

Fordult a kocka, illúziónak bizonyult az a várakozás, hogy Kína lehagyja az USA-t 

Nem biztos, hogy annyira jó gondolat volt a keleti nyitás. Az USA és Európa vezeti a világgazdaságot.
Aláírásgyűjtő ellenzéki aktivitákat támadtak meg Budapesten

Aláírásgyűjtő ellenzéki aktivitákat támadtak meg Budapesten 

Tettlegesséig fajult a választási kampány a fővárosban.
Magyarországon a legnagyobb az állami beavatkozás mértéke a gazdaságba

Magyarországon a legnagyobb az állami beavatkozás mértéke a gazdaságba 

A nagy újraelosztási ráta ellenére alig jut az egészségügyre.
Argentínában kidobták a korrupt politikai elitet és kilőtt a gazdaság

Argentínában kidobták a korrupt politikai elitet és kilőtt a gazdaság 

Négy hónap alatt tűnt el a költségvetési hiány.
Újra lőnek az ukrán tüzérek

Újra lőnek az ukrán tüzérek 

Nagy hatótávolságú rakétákat is kapnak az ukránok.
Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján

Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján 

A magyar jogásztársadalom levizsgázott.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo