Nagy sláger lett a magyar eurókötvény

"Szupersikernek" nevezték a szervezők a pénteken árazott új, ötéves, egymilliárd eurós magyar eurokötvény kibocsátását. Az új, ötéves - 2014. július 28-án lejáró -, egymilliárd eurós magyar eurokötvény kamata évi 6,75 százalék.

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A Nemzetközi Valutaalap (IMF) és az EU közös készenléti hitelkereteiben tavaly ősz óta részesült közép- és kelet-európai országok közül Magyarország az első, amely visszatért a nemzetközi tőkepiacra. A térségből idén eddig április végén Csehország, május közepén Szlovákia, majd május végén Horvátország adott ki eurokötvényt.

„Az egymilliárd eurós ajánlatot a könyv lezárásáig háromszorosan jegyezték túl, vagyis hárommilliárd eurónyi vételi igény jelentkezett" - közölte Patrick Wuytens, a kibocsátást szervező egyik bank, az ING magas besorolású szindikált hitelügyletekért felelős igazgatója. Szerinte „ez szupersikeres kibocsátás volt, nagyon jó időzítéssel".

„A kibocsátás sikeréhez az általános kockázatvállalási készség erősödése mellet hozzájárult, hogy Magyarország egyike azon néhány országnak, amelyek a válság közepette is költségvetésük rendbetételén dolgoznak" - közölte a kibocsátással kapcsolatban Ralph Sueppel, a BlueCrest Capital Management londoni befektetési társaság feltörekvő piacokért felelős főközgazdásza.

Régiós összehasonlítás

Az új, ötéves - 2014. július 28-án lejáró -, egymilliárd eurós magyar eurokötvény kamata évi 6,75 százalék, másodforgalmazói ára 99,835 százalék, induló hozamfelára az összehasonlítható eurókamatcsere-hozam (mid-swaps) fölött 3,95 százalékpont, avagy 4,325 százalékpont a 2014. júliusban lejáró, 4,25 százalékos német Bund fölött, közölték a szervezők. Az árazás előtt a hozamfelár célsávja 3,95-4,05 százalékpont volt a szervezők, a Citigroup és az ING Bank szerint.

A 2015. januárban lejáró, 750 millió eurós horvát eurokötvény rögzített kamata évi 6,5 százalék, kibocsátási és másodforgalmazói ára 99,675 százalék, induló hozamfelára az összehasonlítható eurókamatcsere-hozam (mid-swaps) fölött 3,60 százalékpont volt. Horvátország osztályzata az S&P-nél, a Fitch Ratingsnél és a Moody'snál a megszorításokkal még befektetői sáv alsó szélén sorendben BBB mínusz, BBB mínusz, Baa3, Magyarországé  BBB mínusz, BBB, Baa1. A horvát kötvény kiadásakor a piacon lévő, korábbi magyar eurokötvények hozamfelára hozzávetőleg 4,35 százalékpont volt az összehasonlítható eurókamatcsere-hozam fölött.

Szlovákia május 14-én kiadott, 2 milliárd eurós, ötéves lejáratú eurokötvényének évi kamata 4,375 százalék, kibocsátási és másodforgalmazói ára 98,387 százalék, induló hozamfelára 1,70 százalékpont volt. Szlovákia hitelminősítői osztályzatai: A plusz, A plusz, A1.

Csehország április 29-én kiadott, ötéves, másfél milliárd eurós eurokötvényének kamata évi 4,5 százalék lett, másodforgalmazói ára 98,839 százalék, induló hozamfelára 1,90 százalékpont volt. Csehország osztályzatai: A, A plusz, A1.

Véleményvezér

Meddig élnek a magyarok?

Meddig élnek a magyarok?  

A várható élettartamot tekintve Szlovénia lekörözte Ausztriát.
Bajban a NER cégek a tőzsdén

Bajban a NER cégek a tőzsdén 

Egyszerre több NER cég került gyengülő pozícióba.
Orbán Viktor barátja teljesen más irányba megy, mint a magyar miniszterelnök gondolta

Orbán Viktor barátja teljesen más irányba megy, mint a magyar miniszterelnök gondolta 

Argentína teljesen más modellt választ, mint Magyarország.
Magyarország jobban teljesít, ja mégsem

Magyarország jobban teljesít, ja mégsem 

Valami újat kellene végre kitalálniuk a magyar országvezetőknek.
Milliós kórházvezetői fizetések, Hadházy Ákos felháborodott

Milliós kórházvezetői fizetések, Hadházy Ákos felháborodott 

Bérharc az egészségügyben.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo