Az elmúlt másfél évtizedben végzett felmérések kivétel nélkül riasztó megállapításokat közöltek a magyarok pénzügyi ismereteiről. A helyzet azóta sem változott, pedig egyre több ember előtt, egyre több lehetőség nyílik az életminőséget javító, hosszú távú befektetésre, különböző pénzügyi szolgáltatások igénybe vételére. (Nem mintha az átlagpolgár tisztában lenne az alapvető informatikai lehetőségekkel...) Ennek az állapotnak a megváltoztatására jött létre a Korona Akadémia, amely egy ingyenes oktatási és társadalmi szemléletformáló program a magyarországi pénzügyi kultúra fejlesztéséért.
Háttértudás és pénzügyi információ - diákoknak, felnőtteknek
A Korona Akadémia keretében minden érdeklődő megismerheti a gazdaság globális folyamatait és ezek hatásait a saját pénztárcájára - legyen szó a téma iránt fogékony diákokról, a pénzügyek terén gyakran általános bizonytalansággal és információhiánnyal küzdő felnőttekről, vagy a pénzügyi lehetőségei számba vételekor olykor túlzottan konzervatív idősebb korosztályról.
A Korona Akadémia egy "mozgó iskola", azaz országos turné során látogat el a nagyobb vidéki városokba. Az idén Székesfehérvár (november 10.) után Nyíregyházán (november 17.) és Pécsett (december 1.) lesznek még előadások - a sorozat a karácsonyi szünet után, 2008 januárjában folytatódik Kecskemét, Szeged, Debrecen, Miskolc, Győr és Budapest érintésével.
Tudatos társadalmi szerepvállalás - neves előadókkal
Az oktatássorozat vendégelőadói között szerepel Kerekes Sándor közgazdász-professzor, a Corvinus Egyetem Környezetgazdaságtan Intézetének igazgatója, Vida Krisztina nemzetközi gazdasági szakértő, az MTA Világgazdasági Kutatóintézetének tudományos főmunkatársa, Hetényi Csaba közgazdász, a Korona Kredit Jelzáloghitel Zrt. vezérigazgatója, illetve Slánicz Krisztián közgazdász, a vállalat vezérigazgató-helyettese.
A Korona Akadémia alapítója a Korona Kredit Zrt.