Mibe kerül a Balaton?

A Magyar Turizmus Rt. felmérése szerint az utazást tervező magyarok elsődleges célja a Balaton. A megkérdezetettk 40 százaléka a magyar tengerhez menne nyaralni. Az utóbbi időben elterjedt vélekedés szerint egy négytagú család Horvátországban alig nyaral grágábban, mint a Balatonnál. Ez természetesen nem fedi a valóságot, a Balaton még mindig a legolcsóbb úticélok egyike.

Természetesen a Balatonnál is költhetünk annyit, mint bárhol Nyugat-Európában, hiszen a felső kategóriás éttermekben, a négycsillagos szállodákban és a szórakozóhelyeken bizony kétszázezer forintot is otthagyhatunk egy hét alatt, de az átlagos szállások és éttermek látogatása egy kicsit kevesebbe jön ki, mint ha Horvátországban nyaralnánk.

Tenger ugyan nincs, de utazni sem kell sokat, így az autópálydíjak és a benzinköltség egy része megspórolható. Itthon pedig a forintgyengülést sem érezzük ezen a nyáron (egyelőre).

Napközben

Segítsen nekünk és a nyaralóknak!
Pontosítana, ajánlana valamit?
Írja meg hozzászólásban vagy az [email protected] e-mailre, hogy másoknak is tanácsot adhasson!
A Balaton környéki strandok belépője általában 200-500 forint között van fejenként (gyermekek a felét fizetik). Természetesen a nagyobb és jól felszerelt (magán)strandok a népszerű és külföldiek által jobban látogatott fürdőhelyeken drágábbak, a legdrágább a füredi Aquapark, amely azonban lényegesen több élménylehetőséget nyújt. Az egész napos belépő 140 cm-ig (!) 2500 forintba, ennél a magasság felett 4000 forinba kerül.

A strandokon egy korsó sör 250-400 forint, egy kis üdítő 150-250 forint, egy halászlé 600-800 forint, egy hot dog 300, egy gyros 500 forint, 10 dkg hekkért pedig átlagosan 200-300 forintot kell fizetnünk. A parti éttermekben egy felnőtt 1500-3000 forintért kap egy háromfogásos ebédet, ital nélkül.

Esténként

Főszezonban egy vendégházban egy szobáért 2500-6000 forintot fizethetünk fejenként és éjszakánként, az apartmanokban szintén, ágyak száma szerint, három éjszaka fölött viszont 20 százalékkal olcsóbban kaphatjuk a szobát.

Egycsillagos hotelben (vagy ifjúsági szálláson) 2000-3000 forintot kérnek egy éjszakáért, a kemping sátorhelye (2 főre) szintén ennyibe kerül, a plusz személyek 1000 forint körül fizetnek éjszakánként.

Kétcsillagos hotelben a szállás 3000-5000 forint egy éjszakára reggelivel, a háromcsillagos szállodában 8-13 ezer forintba kerül egy szoba éjszakánként reggelivel.

Egy négycsillagos szállodában 13-15 ezer forintba kerül egy kétágyas szoba fejenként, félpanzióval, a lakosztályért 18-25 ezer forintot kell fizetnünk szintén egy főre számolva a főszezonban (július végétől augusztus végéig).

Általánosságban elmondható, hogy 5 éves korig a gyermekek ingyen alhatnak, a pótágyakért félárat fizethetünk. Egy hétre számolva a szobáárak 20-30 százalékkal is olcsóbbak lehetnek az egyéjszakás szolgáltatásnál, üdülési csekket szinte mindenhol elfogadnak.

A turizmus erősítése érdekében a jobban felszerelt szállodákban komoly árkedvezményt kaphatunk, ha a különböző csomagok közül választunk, amelyek wellness szolgáltatást, büféreggelit, strandbelépőt és sportolási lehetőségeket is tartalmaznak.

Az összeállítás további cikkei:

Balaton borongoló
A Balaton örök
Internetezz a strandról!

Véleményvezér

Románia is lehagyott minket a várható élettartam statisztikákban

Románia is lehagyott minket a várható élettartam statisztikákban 

80 felett már nincs sok esélyünk.
A francia elnök szerint a kis nemzeti vállalatok versenyképtelenek a nagy globális cégekkel szemben

A francia elnök szerint a kis nemzeti vállalatok versenyképtelenek a nagy globális cégekkel szemben 

A francia elnök keményen beszólt az európai gazdaságpolitikának.
Az osztogató-fosztogató állam nagyon drága

Az osztogató-fosztogató állam nagyon drága 

A kormány tavalyi, többször módosított hiánycélja sem teljesült.
Jobbról és balról is immár Magyar Péter nemiségét firtatják

Jobbról és balról is immár Magyar Péter nemiségét firtatják 

Lassan mulatságba fullad a magyar elit kommunikációs vergődése.
Minimum nettó 800 ezer forintos fizetés a Lidlben

Minimum nettó 800 ezer forintos fizetés a Lidlben 

Nem álom, valóság.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo