A Stabilitás Pénztárszövetség és az Egészségpénztárak Országos Szövetsége 2006. október 19-én együttműködési megállapodást írt alá. A két együttműködő szövetség tagjai révén az egészségpénztári szegmens 72%-át tömöríti. A két szakmai szervezet elsődleges célja az egészségpénztárak működésének fejlesztése, az érdekérvényesítő képesség hatékonyabbá tétele, illetve azok társadalmi elfogadottságának növelése.
"Az együttműködés egyik legfontosabb hozadéka, hogy a 13 tagpénztár mostantól közösen lép fel az egészségpénztárakat érintő legfontosabb kérdésekben, ezáltal is növelve azok érdekérvényesítő képességét" - mondta Nagy Csaba, a Stabilitás Pénztárszövetség elnöke. "Kiemelten fontosnak tartjuk az öngondoskodás gondolatának további elterjesztését, sőt ezt az elemet az egészségügyi reformban is megjelenítendő témának tartjuk" - tette hozzá. "Az egészségügyi reform egyébként több helyen is érinti az egészségpénztárak működését. Többek között ezért is tartjuk fontosnak, hogy az egészségügyi reform véleményezésében, a biztosítókhoz hasonlóan az egészségpénztárak is szerepet kapjanak" - folytatta Nagy Csaba.
"Az együttműködéssel hosszú távon megvalósulhat az is, hogy a különböző egészségpénztárak szolgáltatási gyakorlata ne térjen el egymástól lényegileg. Az eltérések ugyanis egy olyan verseny kialakulását indukálhatják, amelyben egyik pénztárszövetség sem érdekelt, hiszen ez a tagság folyamatos mozgásával járna együtt, amely pedig az öngondoskodás biztonságát, a rendszer működésének hatékonyságát csökkentheti, így károsan hat a tagokra is"- fejtette ki Bolvári László, az EPOSZ elnöke.
Az együttműködés lehetővé teszi a saját, közös fejlesztéseket is, amelyek szintén a pénztártagok érdekeit szolgálják. Ilyen például az elektronikus számla alapú egységes gyógyszertári elszámolási rendszer bevezetése, melynek megvalósításán a tagok érdekében a pénztárak a konkurencia gondolatának mellőzésével közös erővel dolgoznak.
Az együttműködési megállapodás aláírásnak alkalmából a két szervezet egész napos, "Egészségpénztárak szerepe az öngondoskodásban" című konferenciát szervezett, ahol a pénztárak fejlődésének lehetőségei mellett szót ejtettek az egészségügyi reformról, az egészségpénztárak egészségügyi reformban megvalósuló szerepéről, az egészségügyi ellátással kapcsolatos problémákról, a magyar egészségügy átalakításáról, illetve az egészségpénztárak szerepéről az öngondoskodás erősítésében.