Márciusban a Befektetési Alapkezelők és Vagyonkezelők Magyarországi Szövetségének tagjai által kezelt befektetési alapok összvagyona 2,5 %-os havi növekedés után 2.071 milliárd forintot tett ki. A hónap során négy új alap indult, kettő pedig megszűnt, így a BAMOSZ tagjai a hónap végén összesen 180 alapot kezeltek. Az alapok az előző két havinál némileg kevesebb, összesen 38 milliárd forint új tőkebefektetést vonzottak, míg a hozamuk mintegy 12,5 milliárd forint volt. Az alapok összvagyonának 72 %-át kitevő nyilvános nyíltvégű értékpapíralapok száma eggyel nőtt, márciusban a 110 alap vagyona pedig 1,9 %-kal bővült. A hónap során 21 milliárd forint új befektetést vonzottak az alapok, a hozamok 7 milliárd forinttal növelték a vagyont. Az 5 zártkörű értékpapíralap vagyona 1,8 %-kal nőtt, ebben ötödik hónapja a részvényalapok a meghatározók. A hónap végi 47,4 milliárd forintos vagyon az alapok összvagyonának 2,3 %-a.
Az ingatlanalapok száma nem változott, a 21 alap vagyona a hó végén 404 milliárd forint volt, arányuk az összvagyon 19,5 %-a. Az átlagnál valamivel lassabb, havi 1,5 %-os növekményből az új befektetés 1,6 milliárd forint volt, az alapok teljesítménye pedig 4,4 milliárd forintot tett ki. A hazai ingatlan alapok alapjai ezúttal lassabban, 0,4 %-kal nőttek, de a hónap végén vagyonuk már meghaladta a 76 milliárd forintot.
Márciusban három új garantált alap indult, kettő futamideje pedig lejárt, így a hónap végén 39 alap létezett. Ezek összvagyona a hónap végén meghaladta a 119 milliárd forintot, ami az összvagyon 5,8 %-a. Márciusban a garantált alapok nőttek a leggyorsabban, a 14,3 %-os havi növekményből 13,7 milliárd forint az új befektetés, 1,2 milliárd forint pedig a hozam hatása. Az 5 származtatott alap vagyona hasonló mértékű, 14,2 %-os bővülést követően 5,4 milliárd forint volt. A növekmény ismét 99 %-ban az új értékesítés eredménye.