Önkormányzatoknak és vállalkozóknak egyaránt nagy könnyítést jelent, hogy az MFB hitelét átmenetileg az állami támogatás előfinanszírozására is fel lehet használni, azaz nem kell külön hitelt igényelni a folyamatos munkák fedezetéhez. A kkv szektort érintő módosítás, hogy amennyiben a fenntartási idő alatt a hitelből megszerzett eszközt értékesíteni kívánják, akkor a szankció mértéke csak az elidegenített eszközre jutó hitelösszeg arányáig terjed.
További kedvezmény, hogy a hitelből beszerzett eszközt vagy ingatlant bérbe/üzemeltetésbe adhatják, a tulajdonjog megtartása mellett. A finanszírozó hitelintézetnek, a maximális futamidők keretei között, lehetősége van az önkormányzati hitelek tőketörlesztéseinek és kamatfizetéseinek átütemezésére.
A 2008 őszétől életbe léptetett módosítások és új programok hatására változatlanul népszerűek az MFB forint alapú, árfolyam-garanciával rendelkező hitelei. Az év elején bevezetett Új Magyarország Agrár Forgóeszköz Hitel a jelentős igények miatt a 15 milliárd forintról 30 milliárdra emelkedett és a Gabona Forgóeszköz Hitelprogram 2009 nyaráig meghosszabbításra került.
Új programként kedvezményes kamatozással (3 havi EURIBOR - kb. 3,5% + 4,25%) bevezetésre került az Új Magyarország Kis-, és Középvállalkozói Hitelprogram és az Új Magyarország TÉSZ Forgóeszköz Hitelprogram. A hiteligénylések növekedésében a kereskedelmi bankok és takarékszövetkezetek üzletpolitikájának változása is segített azzal, hogy az elmúlt hónapokban a refinanszírozásban történő hitelkihelyezéseket preferálták. Így a Magyar Fejlesztési Bank hitelfeltételei nemcsak a legkedvezőbbek a piacon hanem a könnyítésekkel, a feltételek rugalmas változtatásával értékmegőrzők is lehetnek, biztosítva a fejlesztések folyamatosságát is.
További infomációt a hitelprogramokról itt találhat.